Těchto 5 varovných signálů znamená jediné. Okamžitě zajít k lékaři na krevní testy

Špatný stav krve může ukázat na celou řadu velmi závažných nemocí. Poslouchejte své tělo a sledujte některé varovné příznaky, kterými se snaží ukázat, že musíte jít za lékařem na krevní testy.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Špatný stav krve může ukázat na celou řadu velmi závažných nemocí. Poslouchejte své tělo a sledujte některé varovné příznaky, kterými se snaží ukázat, že musíte jít za lékařem na krevní testy. Nevysvětlitelná únava a bledost

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Věnujte pozornost i běžným symptomům

Když se cítíme neustále slabí, může to být známka mnoha nemocí. Na jaře je to do jisté míry přirozený stav, protože zásoby vitamínů se po dlouhé zimě vyčerpaly. Na vině však může být také nedostatek železa, což je možné zjistit právě z krevních vzorků. 

Bolesti hlavy

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Začíná vás bolet hlava?

Bolesti hlavy nebo dokonce migrény mohou mít původ v hormonální nerovnováze, ale i jiných problémech. Pokud trpíte nespavostí a stresem, i to může způsobovat bolesti hlavy. Pokud se však přidá nevolnost, závratě a problémy s řečí, může se už jednat o mozkovou mrtvici. Vždy je tak lepší pro intenzivních nebo dlouhodobých problémech navštívit lékaře. 

Poruchy vidění

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Špatné vidění může vést i k bolestem hlavy

U diabetu se často objevuje rozmazané nebo poškozené vidění, takže pokud něco podobného pozorujete, nechte si udělat testy. Kolísání krevního cukru může mít i jiné příčiny. Problémy se zrakem navíc mohou ukazovat také na roztroušenou sklerózu. Vždy si tak nechte provést důkladné krevní testy. 

Příliš silné menstruační krvácení

Příliš silná nebo často se opakující menstruace může způsobit nedostatek krve, který se projeví únavou, bledostí a závratěmi. Kvůli silnému krvácení mohou být ostatní hodnoty v krevním obrazu horší, takže v tomto případě bude potřeba odebrat více krve, aby lékař jasně viděl daný stav a nastavil správnou léčbu a řešení problémy. Hormonální poruchy za nadměrným krvácením lze také snadno zjistit pomocí odběru krve.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

I tento nevinný signál může mít hlubší opodstatnění

Krev v moči nebo výkalech

Krev v moči nebo ve stolici jsou natolik alarmující příznaky, že většinou lidí zavedou k lékaři. Krvavá moč obvykle indikuje infekci močových cest, v takovém případě se kromě vzorku krve provede také vyšetření moči. Krvavé stolice může představovat řadu problémů, od známých a častých hemoroidů až po rakovinu tlustého střeva, takže krevní test je velmi důležitou součástí vyšetření.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Krev je varovný signál
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 322 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví