Zdravé hubnutí je základem trvalého výsledku. S petrželí to jde jako po másle, snadno odstraní nadbytečný tuk

Krásné počasí a plážová sezóna jsou v nedohlednu a vy se trápíte vědomím, že do plavek se letos jen tak nedostanete? Pojďme s tím společně něco udělat.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Určitě ten pocit znáte, léto klepe na dveře a ne všichni máme čas na kvalitní a pravidelné cvičení, tím spíše v této těžké době. Naštěstí ale existuje záchrana v našich potravinách, která může pomoci tento problém vyřešit. Nápoj níže samozřejmě není všelékem, ale pokud budete dodržovat správnou dietu, můžete snížit 80% svého břišního tuku už za 2 týdny a to vše přirozenou cestou!

Příprava a jak na to

Budete potřebovat:

  • Jednu čajovou lžičku jedlé sody
  • Polovinu grapefruitu
  • 100 mililitrů vody
  • Petrželku
  • Listy máty
  • Mixér (pokud nemáte, vystačíte si s miskou a metličkou)
iZdroj fotografie: Unsplash

Postup přípravy je velmi jednoduchý. Vše, co musíte udělat, je vložit všechny ingredience do mixéru a důkladně je rozmixovat. Jakmile budete mít hotovo, stačí směs přelít do džbánku či sklenic a drink je na světě.

Pijte tento nápoj každý den po dobu alespoň 2 týdnů kdykoli během dne před jedním z jídel. Účinek bude viditelný hlavně v oblasti břišního tuku. Aby ovšem správně fungoval, bude potřeba pro to udělat trochu víc. Dobrým začátkem bude při nejmenším vyřadit všechna tučná a smažená jídla z vašeho jídelníčku. Nahrazení sladkých nápojů pitnou vodou například s citronem také rozhodně nebude na škodu.

Jak vám může petrželka pomoci se ztrátou váhy?

Petrželka sama o sobě má velmi nízký obsah kalorií, ale obsahuje mnoho základních živin, jako jsou vitamíny A, B, C a K a minerály železo a draslík. Je bohatá na chlorofyl, který pomáhá k detoxikaci a podporuje ubývání na váze. Enzymy v petrželce rozkládají potravu a uvolňují živiny z bílkovin, tuků a sacharidů, které konzumujete, čímž zlepšují trávení a hrají důležitou roli při hubnutí.

iZdroj fotografie: Unsplash

Petrželka také pomáhá snižovat přirozené zadržování vody a nadýmání. Zelenina je totiž přírodní diuretikum, které pomáhá eliminovat přebytečnou tekutinu bez vyčerpání těla draslíkem. Petrželka je nápomocná při vyrovnávání hladiny cukru v krvi, což vás může efektivněji chránit před cukrovkou a budete mít díky ní více pod kontrolou dlouhodobou regulaci hmotnosti. Karotenoidy v petrželce snižují riziko vzniku rakoviny.

Zdroj: Parsley Health

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články