Žena zemřela poté, co snědla oblíbené jídlo. Bakterie v něm obsažená rozežrala její tělo. Nedělejte stejnou chybu

Vždy si dejte pozor na to, když se chystáte jíst něco syrového. Pro tuto ženu konzumace syrového jídla bohužel skončila smrtí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý člověk má nějaké své oblíbené jídlo, které si čas od času s velkou chutí dopřeje. Nesmí se však zapomínat na to, že některá jídla mohou být v určitých případech i životu nebezpečná. Své o tom ví rodina Jeanette LeBlancové z Louisiany, které zničila bakterie z jejího oblíbeného jídla tělo v pouhých 55 letech.

Snědla jednu syrovou potravinu, kterou si koupila

Jeanette většinou nakupovala ovoce, zeleninu a další potraviny v místním supermarketu. Jednoho dne narazila na svůj oblíbený produkt, který byl zrovna v akci. Ihned ho koupila a doma ještě syrový snědla. A to byla právě ta osudná chyba. Začaly se jí tvořit skvrny na kůži, které prvně přisuzovala normální alergii. Ale to se velmi mýlila.  

iZdroj fotografie: Freepik

Bakterie obsažená v této potravině jí způsobila smrt

Nakonec musela být po několika dnech převezená do nemocnice. Tam strávila dlouhých 21 dní v bolestech, a bohužel boj s parazitickými bakteriemi, které požíraly její tělo zevnitř, prohrála. Na nohou, kde byly ze začátku červené skvrny, jí kůže začala prakticky hnít. K infekci došlo poté, co žena snědla syrové mořské plody, které milovala.

Jeanette nevěděla, že syrové nebo nedostatečně tepelně zpracované mořské plody mohou obsahovat bakterie rodu Vibrio, které mohou způsobit celkovou sepsi organismu.

Co je třeba si uvědomit, pokud máte rádi ústřice

Jestliže jste i vy milovníky ústřic, měli byste si ověřit pár věcí. Ústřice jsou čerstvé pouze 10 dní od jejich vylovení. Musí ležet vypouklou částí dolů, protože tak jsou celou dobu namočené v mořské vodě, která je jejich přirozené prostředí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ústřice vám musí vonět, a pokud ne, tak je určitě nejezte. Vždycky se konzumují syrové, proto je nezbytné brát ohled na zmíněná upozornění.

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla