Spíte vedle někoho, kdo často sliní? Může to znamenat vážnou nemoc

Také znáte někoho, kdo ve spánku hodně sliní? Nebo snad to stejné děláte vy sami? Pokud ano, měli byste být na pozoru. Může se jednat o náznak různých nemocí.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Ve spánku jsou naše obličejové svaly úplně uvolněné, a také je nižší náš polykací reflex. Když se sliny nahromadí v ústní dutině, a začnou vytékat ven, protože ani naše ústa nejsou zavřená. Nakonec se ráno vzbudíme na mokrém polštáři, na kterém se ale nebude pohodlně spát. 

Nadměrné slinění mohou být ale známkou neurologické poruchy nebo můžete mít ucpaný nos. Mrtvice může být se sliněním také spojována. Jak tedy slinění při spánku eliminovat? 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Hodně slin může vadit

Proč lidé v noci sliní a jak tomu zabránit? 

Jedním z důvodů může být ucpaná nosní dutina, přičemž jsme nuceni dýchat do úst. Pomoci by mohlo vdechování éterických olejů, jako je eukalyptus nebo heřmánek. Vědomým usínáním na zádech můžete odstranit sliny a udržet si polohu. Pro někoho ale může poloha na zádech být nepříjemná a tak je potřeba řešit slinění jiným způsobem. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Spánková apnoe může narušovat spánek a jeho celkovou kvalitu. Navíc se člověk může cítit unavený. Dech může vynechávat a následuje náhlý zvuk chrápání. Slinění v tomto případě může být spouštěčem, proto je vhodné navštívit lékaře.

Existují různé nástroje, které od slinění pomohou 

Pokud užíváte léky předepsané od odborníka, přečtěte si raději příbalový leták. Je možné, že nadměrné slinění bude jejich vedlejším účinkem. Některá antibiotika tak mohou působit, což vede ke zvýšenému slinění nejen v noci, ale může nastat i ve dne. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Slinění může ukazovat na nemoc

Nadváha má velký vliv na kvalitu spánku. Může tak způsobit spánkovou apnoe a s ní spojené nadměrné slinění. Proto se snažte zkvalitnit váš životní styl a způsob, jakým se stravujete. Lékaři vám mohou poradit nástroje, které by měli pomoci v boji s nadměrným sliněním.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Proč lidé v noci sliní a jak tomu zabránit? 

Může se jednat o zubní nástroje, které vám pomohou lépe zavřít ústa, pomáhají při polykání nebo zlepšují spánek samotný. Pokud slinění trvá delší dobu, opravdu by to mohlo znamenat vážnější zdravotní problém, proto se nebojte obrátit na svého lékaře.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články