Často přehlížené signály, kterými tělo sděluje, že je plné toxinů a potřebuje akutní pomoc. Jejich přehlížení může mít vážné následky

Toxiny jsou všude okolo nás a bohužel se běžně dostávají do našeho těla. Jakmile však jejich množství překročí únosnou mez, tělo začne dávat jasné výstražné signály.

i Zdroj fotografie: Freepik.com
                   

Tělo má několik různých způsobů, jak se zbavit toxinů a vypořádat se s jejich případným přebytkem. Na druhou stranu pokud se nepokusíte odstranit příčinu a zmírnit množství škodlivin, které do svého těla dáváte, budete mít stále stejné problémy. Konkrétně se mohou objevovat hlavně následující čtyři signály, které jsou jasným znamením, že je tělo přehlceno toxiny a volá o pomoc. 

Časté návštěvy toalety

Pokud často navštěvujete toaletu, je to jasný signál, že v těle je příliš mnoho toxinů. Pokud jde o jednorázovou záležitost, je to dokonce žádoucí, protože močením a defekací se toxiny z těla vylučují a v zásadě jde o přirozený proces. Pokud nepozorujete extrémní zápach či podivnou konzistenci, nemělo by se jednat o nic příliš divného. 

iZdroj fotografie: Getty Images
Jeden z často přehlížených příznaků

Nepříjemný zápach z úst

Je alarmující signál, že se v těle nahromadilo příliš mnoho toxinů. Zápach z úst je pravděpodobně způsoben bakteriemi v ústech. Mnohdy jde ale o to, že žaludek a játra nejsou schopné toxiny zpracovat a vzniká tak v ústech nepříjemný zápach. Abychom se tohoto nepříjemnému problému zbavili, je potřeba pravidelné čištění zubů a konzumace zdravých potravin. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Vskutku nepříjemný příznak, který může nadělat více škody než užitku

Silně zapáchající pot

Pokud používáte parfémy, deodoranty a podobné přípravky, ale váš pot stále silně zapáchá, může jít o problém způsobený právě toxiny. Nepříjemný tělesný pach mohou mít na vině také špatně fungující játra, která si nejsou schopna správně poradit s toxiny.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Přílišné pocení je jasnou známkou problémů

V takovém případě budete navíc pozorovat také bolesti hlavy a nevolnosti. Pomocí v těchto situacích může být například pampeliškový nebo kopřivový čaj, které mají přirozeně čisticí vlastnosti.

Nadváha

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Hmotnost je také známým ukazatelem

V mnoha případech k hubnutí nedochází, protože uložené toxiny to neumožňují. Hormonální problémy, špatná strava a sedavý životní styl mohou také vést k nadváze, ale v mnoha případech za to mohou toxiny v krvi. Mnoho toxinů, jako jsou například pesticidy, váže tuk v těle a brání jejich uvolňování pryč. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články