Máma se rozhodla potratit jedno z dvojčat. Během postupu ale došlo k chybě a nakonec přišla o obě

S partnerem čekali dvojčata. Po jedné běžné těhotenské kontrole ji lékaři postavili před nejtěžší rozhodnutí jejího života.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kdo nemá děti, nemůže pochopit, v jak těžké situaci se ocitla žena jménem Viktoria. Každá matka má se svým dítětem unikátní mateřské pouto, které bývá označováno za ještě silnější než to partnerské. Pro matku je nejtěžší, když vidí své dítě trpět, když ho vidí nešťastné nebo zraněné. A co teprve když má rozhodnout o jeho osudu ve chvíli, kdy ještě nepoznalo světlo světa.

Srdeční vada

Právě u tohoto rozhodnutí se ocitla nastávající maminka Viktoria v jedné z australských nemocnic. Žena čekala dvojčata, na která se s partnerem velmi těšila. Po jednom z běžných vyšetření během těhotenství však dostala od lékařů zdrcující zprávu. Ultrazvuk odhalil, že jedno z jejích dětí má vrozenou srdeční vadu. Kromě toho jí sdělili také další doplňující informace.

Pokud by nemocné dítě porod vůbec přežilo, muselo by okamžitě po něm podstoupit složitou operaci. Během porodu by navíc ohrozilo zdravé dvojče. Viktoria tak stála před zásadním rozhodnutím. Zlomilo jí to srdce, ale důvěřovala doporučením lékařů a souhlasila s usmrcením nemocného dítěte. Následně byla provedena další podrobná vyšetření.

Tříhodinová operace

Ultrazvuk ukázal, že je zdravé dvojče navíc ukryto v plodovém vaku. Nebylo pochyb o úspěšnosti potratu. Stala se však nečekaná chyba. Lékaři aplikovali smrtící látku do těla zdravého dítěte. Jakmile bylo zjištěno, že došlo k fatální chybě, byl okamžitě zahájen akutní císařský řez. Během tříhodinové operace se nepodařilo zachránit život ani jednoho z dvojčat.

hlavni-prijem-do-nemocnice iZdroj fotografie: Piqsels

Nemocnice vydala prohlášení o dalším prošetření této tragédie. Sama Viktorie o případu řekla: „Šla jsem do nemocnice se dvěma dětmi a teď nemám žádné. Bolest z odebrání nemocného dítěte byla nepředstavitelná. Nemocnice uvedla, že postupuje podle moderních metod. Řekli, že vše kontrolovali třikrát, tak jak se mohla stát chyba, která mě připravila o obě děti?“

Jaké kroky byste udělali na místě Viktorie?

Zdroj: Independent
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články