Regenerace celého imunitního systému za pouhých 72 hodin

Posílení imunity je cestou, jak ochránit tělo před celou řadou zdravotních obtíží. Ideální metodou pro posílení obranyschopnosti je vynechání jídla. Krátkodobý půst dokáže s organismem skutečné zázraky.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Imunita funguje jako ochranný štít, pomocí kterého se naše tělo dokáže vypořádat s celou řadou nemocí. Také proto je důležité o tento komplexní systém, bez něhož bychom se obešli jen stěží, náležitě pečovat. Na drahé přípravky zapomeňte, posílit svůj imunitní systém můžete „pouhou“ silou vůle.

Půst a jeho benefity

Ne nadarmo byl půst hojně využíván nejmoudřejšími léčiteli již od starověku. Je vědecky dokázané, že již po 2denním půstu je tělo mnohem odolnější vůči velkému množství chorob a infekcí. Tento postup se ukázal být efektivním také v případě onkologických pacientů – díky němu mělo již oslabené tělo prostor na regeneraci.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Imunita prospěje zdraví i kráse

Ačkoliv mnozí lékaři upozorňují na rizika spojená s touto „léčbou hladem“, nové výzkumy ukazují pravý opak. Ukázalo se, že v průběhu půstu dochází nárůstu tvorby bílých krvinek, které přispívají ke zvýšení celkové odolnosti těla. To je dobrá zpráva pro všechny pacienty, kteří mají za sebou některou z nemocí těžšího rázu či podstoupili chemoterapii.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Půst je dobrý první krok

Jednoduše řečeno, půstem aktivujeme regenerační mód těla, během něhož kmenové buňky spustí vytváření nových bílých krvinek. Dále se tělo zbavuje buněk poškozených, zestárlých či jinak nefunkčních. Tím to ani zdaleka nekončí!

Při několikadenním půstu dochází k využívání glukózy uložené ve svalech, následně tělo sahá do svých zásob tuku. Pokud půst trvá více dní, následně dojde také k odbourávání tuků, které představují další z mnoha složek ukládající energii.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Půst není pro každého

Pro koho naopak půst není vhodný?

Ačkoliv nabízí spoustu benefitů, půst není vhodný pro každého. Zejména osoby trpící některou z poruch příjmu potravy by se jej měly spíše vyvarovat. Před každým půstem je vhodné toto počínání konzultovat s lékařem. To platí zejména pro diabetiky – během tohoto období je vhodné výrazně omezit také množství léků, kdy se diabetikům snižuje množství inzulínu. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Pomerančové smoothie
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články