Receptura na domácí sirup proti angíně, který je lepší než antibiotika

Mnoho lidí, pokud jsou nemocní, sáhnou po chemii. Nejde o úplně nejlepší cestu, jak se uzdravit. Mnohem lepší jak z hlediska účinků, tak z hlediska šetrnosti může být tento zajímavý a jednoduchý domácí sirup.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V dnešní době se na vše předepisují antibiotika, ovšem ne žádnou vinou lékařů! Často si o ně zažádají sami pacienti, i když je vůbec nepotřebují. Proto se antibiotika stávají čím dál tím míň účinnější – bakterie si proti nim vytvořily resistenci a dokáží se proti nim bránit. Takže se musí nasazovat čím dál tím silnější antibiotika, která sice pomůžou překonat infekci, ale bakterie si opět vytvoří resistenci, takže příště se zase budou muset nasadit silnější antibiotika a takhle pořád dokola jako začarovaný kruh.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Domácí sirup pomáhá léčit

Silnější antibiotika také mají nepříjemný dopad na naši střevní mikroflóru, kterou ničí a my poté můžeme prožít průjem a jiné zažívací potíže. Pomoci sice můžou probiotika, ale proč příště, až váš bude škrábat v krku, nezkusit tento domácí sirup?

Recept

Na tento recept nedá řada lidí dopustit a užívají ho pravidelně, kdykoliv se objeví příznaky nachlazení, angíny, bronchitidy, nebo dalších infekcí. Česnek, integrální ingredience tohoto sirupu, je něco jako super potravina – antibakteriální, protiplísňový, pročišťuje dýchací cesty, podporuje odkašlávání, upravuje krevní tlak a stimuluje imunitní systém.

iZdroj fotografie: Pixabay
Ne vždy musíme používat chemii

Ingredience na sirup proti angíně

  • 1/4 sklenice organického octa
  • 1/2 sklenice organického medu
  • 1/2 sklenice vody
  • Česnek – doporučuje se jeden stroužek.

Příprava

Příprava samotná je velice jednoduchá – česnek rozmačkejte na jemnou kaši, poté ho důkladně smíchejte s ostatními ingrediencemi a nechte přes noc odstát. Po odstátí sirup skladujte v chladném a tmavém prostředí – lednička je ideální, ale spíž či sklep také projdou. 

Jak sirup užívat

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Vždy je lepší nejprve zkuste přírodu než chemii

Pokud budete sirup používat jako prevenci před nákazou a infekcí a posílení imunitního systému, postačí vám jedna malá čajová lžička denně. Pokud řešíte již příznaky nákazy, každé dvě hodiny si dejte lžíci sirupu, dokud příznaky neodezní a vy zase nebudete jako rybička!

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Zdravá jako rybička!
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Renata Švejdová

Zobrazit další články