Recept na zdravý lék z kopřivy: Očistí tělo od bakterií i virů

Dostaňte do svého těla trochu prospěšných látek z obyčejné, ale přesto neuvěřitelně zajímavé rostliny, jako je právě kopřiva. Tento domácí přípravek je vhodný jako prevence mnoha problémů.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Obecně je kopřiva plná prospěšných látek a to právě i díky jejím žahavým schopnostem. Využít se dá například do salátů a snadno z ní připravíte ozdravný nálev pro kvalitní a lesklé vlasy. Co však možná nevíte je fakt, že s její pomocí vytvoříte i zajímavý přírodní prostředek s léčivými účinky pro řešení problémů s cystami a nepříjemnými myomy. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Kopřiva sice pálí, ale může být i velmi zdravá

Co budete potřebovat pro vytvoření domácího léku z kopřivy? 

  • 300 gramů kopřiv
  • 500 gramů včelího medu

Tento recept je založen na dvou hlavních ingrediencích, z čehož jasně vyplývá, že musí být co možná nejvíce kvalitní. Jedině tak je totiž možné dosáhnout požadovaného výsledku. Kopřivy mají největší sílu, když jsou čerstvě vyrostlé se svěží zelenou barvou. Naopak nejméně síly se v nich nachází během kvetení či dokonce po odkvětu. I takové však můžete v zásadě použít. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Kopřiva je vhodný základ pro řadu domácích léků

Postup výroby přípravku

Nakrájejte listy kopřivy na malé kousky a vložte je do medu. Nechte je máčet zhruba po dobu 2-3 dnů. Snažte se, aby nádoba byla uzavřená a nedostaly se dovnitř žádné nežádoucí nečistoty. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Proč používat chemii, když se dá jít přírodní cestou?

Jak se používá tento přírodní lék?

Pro optimální účinky konzumujte zhruba jednu lžíci tohoto domácího přípravku jednou denně na prázdný žaludek. Nejlepším načasováním je ráno. Jakmile si dáte porci této speciální medicíny, snažte se alespoň jednu hodinu nic nejíst ani nepít. 

Výsledkem pravidelného užívání tohoto přípravku z kopřivy je především stimulování metabolismu pro optimální činnost. V důsledku toho dojde k lepšímu vylučování toxinů z těla, což se pozitivně projeví například na zmírnění celulitidy i celkové zdraví organismu. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Budete překvapeni, co obyčejná kopřiva může dokázat

Konzumujte jednu lžíci tohoto léku denně, na prázdný žaludek, okamžitě po probuzení. Po konzumaci tohoto přípravku nejezte a nepijte nic dvě hodiny. Předpokládá se také, že tento přírodní přípravek z kopřiv zrychluje metabolismus, pomáhá léčit cysty, bradavice, léčí vředy v ústech a snižuje zánět způsobený kousnutím hmyzem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články