Trpěl zákeřnou rakovinu a zbývaly mu poslední měsíce života. Své životní úspory daroval na léčbu dítěte s podobnou nemocí

Na podzim v roce 2020 si začal mladík stěžovat na bolesti nohou. Prognóza byla opravdu zdrcující. Diagnostikovali mu maligní kostní nádor.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Rhyse Langford se pustil do boje se zákeřnou rakovinou. Absolvoval několik léčebných procesů včetně intenzivní chemoterapie. Musel podstoupit operace pro záchranu končetin, imunoterapii, fyzioterapie a potkal jej také boj s vnitřním krvácením. Lékaři mu museli dát transfuze krve a krevních destiček. Chvíli to vypadalo nadějně, avšak radovat se nemohl dlouho. O tři měsíci později onemocněl znovu.

Rakovina se rozšířila po celém těle

Přes veškerou snahu lékařů se jeho nemoc rozšířila po celém těle. Krutá diagnóza jej potkala na počátku roku 2022. V této těžké chvíli však mladý muž dokázal něco naprosto úžasného. Měl naspořené peníze a místo, aby je využil na svoji léčbu, nabídl je malému nemocnému chlapci Jacobovi Jonesovi. Pomocí internetu sbírá další peníze, které by mohli 6letému klukovi pomoci. Mladý bojovník trpí neuroblastomem, ale stále má naději, že se vyléčí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nezištný 19letý mladík popisuje, že 6letý kluk se s rakovinou potýká po většinu svého dosavadního života. On sám nejlépe ví, jak hrozná tato nerovná bitva je. Pro malého chlapce stále existuje naděje, je však potřeba spousta peněz na nákladnou léčbu. Fundraisingová kampaň oslovila mnoho lidí a už se podařilo vybrat přes 800 tisíc korun. Nezištnost mladého nemocného člověka je opravdu úžasná.

Dětí s rakovinou je mnoho

Malých dětí, které se potýkají s touto drastickou nemocí, je bohužel čím dál tím více. Světová zdravotnická organizace zveřejnila, že za více než 20 let stoupl počet dětí s rakovinou o celých 13 %. Čísla vzrostla od roku 1980, v letech 2001–⁠2010 byla rakovina diagnostikována 140 dětem z milionu. Nebylo jim více než čtrnáct let. U dospívajících je číslo bohužel ještě vyšší a třetina případů se přitom týká leukémie. Na druhou stranu se zvyšuje počet přeživších dětí.

Tumorům u dětí se věnuje dětská onkologie, která se u nás začala rozvíjet v 60. letech 20. století. Prognóza byla zpočátku opravdu smutná, umíralo kolem 97 % dětí s nálezem. Současná medicína však dokázala velký pokrok a úspěšnost léčby nádorů u dětí činí přes 80 %. To bohužel neplatí pro všechny typy. Tumory u dětí rychle rostou, nádorové buňky jsou agresivnější a dříve zakládají metastázy. Nádory v dětském věku jsou však citlivější na ozařování.

Jaký je váš názor na pomoc mladého muže malému chlapci?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla