Přírodní tipy, jak se v zimním sychravém období zbavit kašle

Nejenom v sychravém počasí můžeme být náchylní na kašel. Zbavit se ho lze různými způsoby, mezi které se řadí i unikátní metody založené na využití síly přírody. Pomoci mohou každému.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Zbavit se kašle můžeme i jinak, než je neustálé polykání pastilek a pití sirupů z lékárny. V kuchyni najdeme mnoho surovin, které mají proti kašli výborné účinky. Proč se tedy trmácet do lékárny, když můžete využít to, co máte zrovna po ruce?

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Existuje spousty přípravků proti nachlazení

Už tenkrát, kdy ještě nebyla tolik rozvinutá výroba léků, se používali přírodní suroviny, věci, které lidi zrovna měli doma jako zelenina, bylinky, tvaroh a další. A vždycky to pomáhalo, tak proč by nám to nemělo pomoci i teď, když česnek je pořád česnek a cibule je stále cibule?

iZdroj fotografie: Pixabay
Na kašel může pomoci sirup

Pokud Vaše obtíže doprovází horečka, měli byste zůstat v posteli a nechat tělo bojovat proti nemoci. Pořádně se vyležet je to, co byste měli udělat.

Pomoci může borovice a inhalace dalších bylin

Zkuste si koupit esenciální olej z borovice, tymiánu, koriandru, heřmánku anebo třeba lopuchu. Některé z těchto bylin můžete mít i doma, nebo je nasbírat na procházce.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Na kašel pomohou rady od babiček

Velmi Vám pomůže tyto byliny svařit ve vodě v hrnci a inhalovat jejich výpary, které obsahují látky, které Vám uvolní dýchací cesty. Mohou Vám tak pomoci bez problému se nadechnout, ale vdechováním do sebe vpravíte také látky, které započnou proti virům ve Vašich dýchacích cestách boj.

Pokud se jedná o zánětlivé onemocnění, ten Vám pomůže vytáhnout tvaroh

Připravte si tyto suroviny:

  • 6-7 lžic hořčičné mouky (vhodné na bolest v krku)
  • tvaroh
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Přírodní suroviny pomůžou nejlépe

Smíchejte tyto suroviny, tím utvoříte zábal. Zábal používejte na problematická místa. Nezapomeňte ho po maximální době 20 minut odstranit. Hořčičná mouka Vám pomůže proti bolesti v krku, tvaroh vytahuje záněty.

Podobný zábal můžete vytvořit, pokud smícháte tvaroh s několika kapkami octa a podle potřeby doředíte mlékem tak, aby se Vám směs dobře roztírala. Až na Vás obklad uschne, směs odstraňte. Tento postup můžete opakovat několikrát denně.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Vyzrát na kašel lze i pomocí přírodních metod

Nezapomeňte se hlídat, kontrolovat a pozorovat. Pokud jsou Vaše obtíže silné, nebo dlouhotrvající, nehrajte si na hrdiny a raději si zajděte k lékaři.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení