Přírodní metody, které pomohou s odvodněním organismu a zmírní otoky

Voda je pro lidský organismus důležitá, ale pokud je jí hodně, je to také na škodu. Když je tělo extrémně zavodněno, mohou se objevovat nepříjemné otoky. Jejich eliminace je snadná pomocí síly přírody.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Retence tekutiny v těle je způsobena mnoha faktory. Příčinou může být například sedavé zaměstnání, nebo příliš dlouhé stání. Svůj vliv má však i životní styl. Nezdravé je například nadměrné solení. Kvůli zadržování tekutiny v těle často lidé trpí nadváhou a také otoky končetin. Vhodné je tedy doplňovat dostatek tekutin a zařadit do života pohybovou aktivitu. V případě, že otoky neustupují, je nutné navštívit lékaře. Nyní vám poradíme, jak můžete zatočit s retencí tekutiny v organismu přírodními metodami.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Odstranit vodu z těla lze přírodní cestou

Vsaďte na přírodní zdroje a odvodněte se

Na trhu se nabízí celá řada speciální přípravků na odvodnění těla. Nemusíte ovšem utrácet v lékárně. Postačí vám k tomu i tyto přírodní metody:

  • Sušená petržel: odvodňovací nápoj si připravíte z osmi čajových lžiček sušené petržele a šálku horké vody. Necháte asi deset minut louhovat a pak nápoj vypijete. Konzumujte v množství až tří šálků za den. Do výluhu je možné přidat i pár kapek citronové šťávy. 
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Využijte sílu přírody
  • Jablečný ocet: je nejen chutný do zeleninových salátů či jiných pokrmů. Výborně se poradí i s přebytečnými tekutinami v těle. Ve sklenici vody smíchejte asi lžičku jablečného octa a popíjejte toto množství po celý den (ideálně 2x denně). V případě, že se vám objevily na nohách otoky, pomůže i koupel. V lavoru s teplou vodou rozpusťte trochu jablečného octa a podstupte kúru, je velmi účinná. 
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Brusinky jsou kouzelným pomocníkem
  • Brusinkový džus: zakupte takový, který bude skutečně bio. Neměl by obsahovat žádné přidané cukry ani sladidla. Kromě toho, že pomůže odstranit přebytečnou vodu z těla, dodá vám i draslík, vápník a hořčík. Vhodné budou i brusinkové kapsle jako doplněk stravy.
  • Pampeliškové listy: nasbírat si tento blahodárný dar přírody můžete v letních měsících. Sníží otoky, pomůže proti nadýmání a doplní hořčík. Nápoj si připravte z deseti sušených pampeliškových listů a šálku převařené vody. Louhujte deset minut, poté přeceďte a pijte po celý den (po malých doušcích). Tato rostlinka však může ovlivňovat účinky některých léků, tudíž se před jejím užitím poraďte se svým lékařem, pokud berete stálou medikaci.
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Nadbytek vody působí otoky

Další skvělé metody z přírody, které mohu pomoci s odvodněním organismu 

Vyzkoušet při retenci tekutin v těle můžete i cibulový čaj. Ve čtyřech šálcích vody svařte celou loupanou cibuli překrojenou na půlku. Přidejte i špetku soli. Až začne tekutina vřít, odstavte ji z plotny a nechte louhovat asi deset minut.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Odvar z cibule je zázračný

Po přecezení popíjejte odvar po malých doušcích během celého dne (ideálně 3x denně). Dalším přírodním diuretikem (odvodňovačem) je fenykl. Ten zklidní i trávení a postará se o zdraví ledvin. Nápoj připravíte z lžičky semínek fenyklu a šálku horké vody. Směs nechte projít varem, pak louhujte po dobu deseti minut, sceďte a popíjejte 3x za den. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články