Podvědomí pracuje 24/7 a je tím nejspolehlivějším životním rádcem. Jak poznat, že se nás snaží varovat?

Podvědomí s vámi neustále komunikuje. A jen tehdy, když jeho poselství pochopíte, můžete růst a překonat svoje vnitřní strachy a komplexy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podvědomí k vám často hovoří, ale je důležité si včas všimnout správných znamení. Vaše psychika je plná záhad, a dokonce ani vědci je nedokáží všechny rozluštit. Často vnímáte jen myšlenky na povrchu, ale někdy cítíte signály vysílané podvědomě různými událostmi, které vás tlačí k určitým činům a nutí změnit směr. Jak tato znamení rozpoznat a pracovat s nimi?

Intuice je důležitá

Intuice vám připadá jako mystická síla, která vás navede na správnou cestu. Ve skutečnosti to není nic jiného než poslední slovo vašeho podvědomí. Když něčemu intuitivně rozumíte, jednoduše předkládáte signály vysílané podvědomě. Většinou si neuvědomujete všechny procesy ve vaší psychice. Spousta rozhodnutí se děje nevědomě. Pokud vám instinkty něco říkají, podvědomí vyžaduje potvrzení vědomí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Důležité jsou i náhodné myšlenky, vaše představivost funguje neustále. Čas od času náhodné myšlenky proniknou nepřerušovaným tokem a upoutají vaši pozornost. Někdy nejsou důležité, ale pokud jsou trvalé, pravděpodobně se vám snaží něco sdělit. Podobně jako myšlenky vás mohou ve spánku kontaktovat také sny. Někdy může jít o nesplněné přání nebo varování ohledně zdraví. Některé sny tedy nelze brát na lehkou váhu.

Může jít o fyzické příznaky

Sny nejsou jediným způsobem komunikace podvědomí. Někdy je tím nejlepším kanálem naše tělo. Zrcadlem podvědomí je kůže, která reaguje na vnitřní nepohodlí. Pokud se objeví akné nebo vyrážka, je třeba se věnovat stresu a jeho odstranění. Stejně také jakákoliv bolest těla pramení z celkového psychického stavu. Bolest kolen naznačuje tvrdohlavost a vnitřní strach. Problémy s dásněmi odrážejí nerozhodnost a bolesti v kříži mluví o strachu z budoucnosti.

Psychika hraje důležitou roli také při únavě. Vaše podvědomí se únavou, která nejde odstranit, snaží říct, že musíte vyřešit některé důležité problémy. Měli jste někdy stav, kdy byste chtěli něco udělat, ale neměli jste k tomu vůli? Ve skutečnosti samotná touha nestačí. Je to svobodná vůle, jež podporuje aspirace a touhy. Pokud chcete něco vytvořit, potřebujete k realizaci silnou svobodnou vůli. Poslouchejte své tělo a podvědomí, sledujte své myšlenky a nápady.

Jak s vámi hovoří podvědomí?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti