Plevel s léčivými vlastnostmi: Je všude kolem a lidé ho vyhazují bez povšimnutí

Pokud někde najdete tuto trávu, nevyhazujte ji – brání cukrovce druhého typu, bojuje proti kardiovaskulárním chorobám a pomáhá zhubnout. Narazíme na ni častěji, než si myslíme.
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Je to plevel, který má spoustu živin, co pomáhá detoxikovat naše tělo. Mastná tráva je bohatá na stopové prvky, ve velkém množství se v ní nachází draslík, vápník a hořčík. Rostlina je bohatá na vitamin C a E a vitaminy ze skupiny B. iZdroj fotografie: Pixabay

Některé druhy plevelů mohou mít výjimečné vlastnosti

Kyselina alfalinolová musí být zajištěna potravou a nachází se právě v této trávě

Tráva obsahuje mastné kyselina Omega 3, mezi které patří i kyselina alfalinolová. Tu si tělo nedokáže syntetizovat. Kyselina hlavně důležitou roli v prevenci osteoartrózy. Omega 3 mastné kyseliny předcházejí kardiovaskulárním chorobám, listy rostliny jsou bohatší na fenolické sloučeniny než stonky. Má antioxidační a anxiolytické vlastnosti. Hraje tak hlavní roli v prevenci diabetu 2. typu. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Řadu unikátních léků v přírodě často přehlížíme

Stonky i listy můžete konzumovat v salátech, polévkách nebo omeletách. Chuť rostliny je mírně hořká. Olejovitá tráva má projímavé, močopudné vlastnosti, což je výhodné zvláště v případě podráždění sliznic. Díky těmto vlastnostem má skvělé výsledky v režimech hubnutí, detoxikuje tělo a léčí zácpu. Podává se ve formě čaje. Ze sušené trávy a sušeného kořene pampelišky získáte čaj, který pomůže zbavit se problémů s akné. 

Žvýkáním listů zklidníte dásně a zbavíte se bolesti v krku 

Trávníková šťáva se může aplikovat přímo na pokožku a bude tak účinně bojovat proti svalovým kontrakcím. Kromě toho má uklidňující, hojivé, zvlhčující, dezinfekční a antibakteriální účinky. Zklidní podráždění a podporuje hojení ran. Šťávy vás mohou zbavit zánětu víček a žvýkáním listů předejdete bolesti v krku. 

iZdroj fotografie: Pixabay

I plevel může mít zcela unikátní využití

Obklady můžete aplikovat na pokožku k uklidnění podráždění, hojení ran nebo svalových kontrakcí. Stačí smíchat lžíci listů čerstvé trávy s lžíci olivového oleje. Jestli jste získali příliš tekutou konzistenci, přidejte trochu zeleného nebo bílého jílového prášku. Léčivé účinky této rostliny by se rozhodně neměli podceňovat, protože pomůže i některými závažnými zdravotními problémy. 

96 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 304 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví