Žena v kómatu slyšela, jak se s ní její synové loučí. Sebrala poslední zbytky sil, aby je ještě mohla vidět

Přes zdravý životní styl obdržela od lékařů zprávu o vážné diagnóze. Po náročné operaci upadla do kómatu, které nemělo trvat déle než hodinu. Prolomili ho její dva synové.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nekonečná láska matky k jejím dětem byla vystavena zkoušce, když ležela na pomezí života a smrti. Přežila, protože na poslední chvíli zabojovala ze všech sil. Život Dianne Akurangi se točil především kolem zdravého životního stylu, od aktivní hráčky ragby až po kulturistku a majitelku posilovny. Překvapilo ji, když jí lékaři oznámili, že má tři ucpané tepny. Dianne měla podstoupit operaci trojitého bypassu, ale po jejím absolvování se situace obrátila k horšímu. Využila svou sílu a přežila díky svým synům.

Její tělo přestalo reagovat na léčbu

Několik měsíců před svatbou s Rewetim, s nímž má dvě děti, změnila Dianne život smutná zpráva. Byla o to pochmurnější, že se blížil její velký den. Přesto se fitness expertka rozhodla v září roku 2020 podstoupit operaci. Den před operací Dianne žertovala s Rewetim, aby ji neodpojoval od přístrojů. V den operace se vše zvrtlo, což vedlo ke značným komplikacím. V tu chvíli se Dianin vtip stal zlověstným, protože přestala reagovat na léčbu. V časných ranních hodinách následujícího dne Reweti obdržel telefonát z nemocnice o aktuálních informacích.

iZdroj fotografie: Pexels

Diannino vědomí se zmítalo v křeči, zatímco lékaři bojovali o její návrat do světa živých. Reweti vzpomínal: „Z hlasu na druhém konci se mi zvedal žaludek, protože i oni měli zlomený hlas.“ Špatný stav Diannina srdce přiměl lékaře, aby místo plánovaného trojitého bypassu provedli čtyřnásobný. Podle odpovědných osob však byla operace neúspěšná. Devětatřicetiletá ženě a matce během operace třikrát selhalo srdce. Třetí srdeční zástava byla vyřešena manuálně, když lékař pracoval s jejím srdečním svalem.

Mozková činnost byla neporušená

Bylo jasné, že Dianne pooperační následky nemusí přežít. Lékaři proto zavolali Rewetiho s dětmi, aby se mohli se svou milovanou maminkou naposledy rozloučit. Reweti vzpomínal, jak jejich nejmladší syn Te Awa své mamince v údajné poslední hodině jejího života neustále opakoval, že ji má moc rád. „Miluju tě, mami, miluju tě, mami,“ říkal. Hodina však uplynula a Dianne stále bojovala o život. Její srdce pumpovalo a mozková činnost byla neporušená. Dianne pokračovala v boji, přestože byla v kómatu.

Následně byla převezena do jiné nemocnice v Aucklandu na Novém Zélandu, kde byly provedeny další zákroky. Existovala jen malá šance, že Dianne své zdravotní útrapy přežije, protože lékaři předpokládali, že se buď neprobudí, nebo ztratí schopnost chodit či mluvit. Hráčka ragby se podělila o své dojmy: „Viděla jsem věci, jako by byly skutečné. Viděla jsem se mrtvá v rakvi, jak se dívám dolů. Bylo to, jako když se díváte na televizi a přepínáte z jedné epizody na druhou.“ Dianne se svěřila, že slyšela své syny, jak jí říkají, že ji milují, a také jí řekli, aby neztrácela naději.

Musela se naučit znovu chodit

V emotivní chvíli si vzpomněla: „Nebyla jsem připravená zemřít a stejně jsem nechtěla odejít bez boje.“ V té chvíli si vzpomněla na to, jak se jí to nelíbilo. Dianne se probrala z kómatu devět dní poté, co měla zemřít. To nejhorší měla Dianne po probuzení z kómatu za sebou, ale čekal ji ještě hektický proces zotavování. Nejprve se musela naučit znovu chodit a mluvit. Vzpomíná, jak se probudila a zjistila, jakým traumatem její tělo prošlo.

iZdroj fotografie: Pexels

Naštěstí se po měsíci mohla vrátit domů ke své rodině. Obyvatelka Gisbornu se zotavila fyzicky, ale k tomu, aby se zotavila psychicky, jí pomohli psychologové a poradci. Sportovkyně zažívala flashbacky z doby, kdy byla v kómatu, a měla potíže se spánkem. Dianne se podařilo překonat psychické šrámy a po deseti měsících zotavování se vrátila do posilovny. Celkově přeživší znovu získala plnou kontrolu nad svým životem.

Co říkáte na zajímavý příběh této ženy?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla