Zbavte se bradavic, černých teček a stařeckých skvrn spolehlivou domácí léčbou. Pomůže citron, rajče i další

Přírodní způsoby, jak se zbavit stařeckých skvrn, černých teček a bradavic. Díky nim už tyto nedokonalosti pleti nebudete muset maskovat make-upem a pudrem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bradavice, černé tečky a stařecké skvrny jsou kožní projevy, které mohou podkopat vaše sebevědomí. Vznikají v důsledku genetických předpokladů, hormonálních problémů, nevyvážené stravy nebo špatného životního stylu. Boj se skvrnami je obtížný. S nedokonalostmi mohou pomoci lékaři, ale také přírodní ingredience. Existuje několik možností, jak se bradavic, stařeckých skvrn nebo černých teček zbavit.

1) Fíkové mléko

V boji proti bradavicím pomáhá podle dermatoložky Niny Roosové fíkové mléko. Šťáva z listů je velmi dráždivá. Studie zveřejněná v časopise The International Journal of Dermatology pukazuje na to, že mléko obsahuje enzymy, které fungují na bradavice. Rozřízněte fíkový list na polovinu, získejte z něj šťávu a tu pak aplikujte na bradavice. Pro optimální účinnost se doporučuje opakovat to ráno a večer.

2) Vlaštovičník

Ve volné přírodě můžete narazit na plevel vyznačující se žlutým květem a listy připomínajícími vlaštovku. Podle serveru Allodocteurs obsahuje koptisin, což je alkaloid s antimitotickými vlastnostmi, který brání množení buněk papilomaviru zodpovědného za bradavice. Použijete ho tak, že rozloupnete stonek a jeho šťávu nanesete na bradavici.

3) Pampelišková šťáva

Pampeliška může být prospěšná v boji proti mnoha nedokonalostem pleti. Patří sem bradavice, ale také dermatózy, některá kožní onemocnění a otlaky na nohou. Pro dosažení optimálního účinku rozřízněte stonek pampelišky napůl a bílou šťávu naneste na bradavici. Překryjte to náplastí. Opakujte to dvakrát denně, dokud bradavice nezmizí.

iZdroj fotografie: Pixabay

4) Citron

K redukci stařeckých skvrn může posloužit citron. Je totiž známý svými zesvětlujícími a exfoliačními vlastnostmi, takže je skvělým spojencem v boji proti hyperpigmentaci pokožky. Ta vzniká třeba v důsledku nadměrného slunění. Díky obsahu vitaminu C a kyseliny citronové snižuje citrusová šťáva výskyt tmavých skvrn a pleť je čistší. Namočte vatový tampon do citronové šťávy a přiložte ho na skvrny. Nechte působit 10 minut a poté opláchněte čistou vodou.

5) Zázvor

Zázvor, který je v ájurvédské medicíně známý svými účinky proti stárnutí, je bohatý na antioxidanty. Podporuje tvorbu kolagenu a snižuje výskyt hnědých skvrn. Tyto výhody potvrzuje i vědecký článek, jenž označuje zázvor jako skvělý zesvětlující prostředek v rámci ájurvédské léčby. Kořen zázvoru nakrájejte a 2 až 3krát denně jím potírejte skvrny. Abyste dosáhli očekávaných výsledků, opakujte to po dobu zhruba 6 týdnů.

iZdroj fotografie: Pixabay

6) Rajče, citron, jogurt

Zbavit pleť nevzhledných černých teček může pomoci obyčejné rajče nebo jogurt s citronem. Rajče má dezinfekční vlastnosti. Stačí, když ho nakrájíte na plátky, položíte na kůži, kde jsou tečky, a necháte 15 minut působit. Tvorbu nadbytečného mazu i vznik černých teček omezíte maskou, kterou si připravíte ze dvou lžic jogurtu a půl lžíce citronové šťávy. Směs naneste na T-zónu obličeje a nechte působit 15 minut.

Jaké máte tipy na odstranění skvrn, bradavic a teček?

Zdroj: International Journal of Women’s Dermatology, AlloDocteurs, Indian Dermatology Online Journal, Doctissimo, Studie Kritický přehled ájurvédských bylin, Studie účinnosti fíkovníku při léčbě běžných bradavic, Studie Stárnutí pleti, přírodní zbraně a strategie

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články