Objeven nový příznak britské mutace koronaviru

Byl objeven nový příznak koronavirového onemocnění, který se týká pouze britské mutace. Nevýhodou tohoto příznaku je, že je poměrně bolestivý. O jaký příznak se jedná?

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mezi nejčastější příznaky koronaviru, se kterými se pacienti potýkají, patří zejména horečka a ztráta chuti k jídlu. Každý, kdo na sobě pozoruje tyto symptomy, by měl zbystřit a začít řešit, zda se nemůže potýkat s nákazou jakéhokoli typu koronaviru. V současné době, kdy je nejen u nás, ale i po celém světě mnoho nakažených lidí, je poměrně pravděpodobné, že proděláváte právě tuto nemoc.

Bohužel se také v poslední době objevilo hned několik mutací tohoto koronavirového onemocnění. Tyto mutace přinesly do pandemie koronaviru mnoho změn. Co se britské mutace týká, byl objevem nový příznak, který může pacienty trápit, a je poměrně bolestivého charakteru.

iZdroj fotografie: Pixabay
Koronavirus má mnoho různých příznaků

Vyšla najevo znepokojivá fakta. Andrzej Matyja uvedl, že ještě před rokem byli kvůli koronavirové infekci senioři posíláni hlavně do nemocnic a nyní neexistuje žádné pravidlo. Pacienti si stěžují na závažné příznaky respiračního selhání spojené s onemocněním covid-19.

iZdroj fotografie: Pixabay
Britská mutace má jeden zajímavý příznak

Nový příznak britské mutace koronaviru

Tento symptom se před tím u nemocných lidí nevyskytoval, nyní je spojen primárně s britskou mutací. Řeč je o poměrně silné bolesti v krku a potížích s polykáním. Dříve se hlavní pozornost všech potencionálně nakažených soustředila na bolest hlavy, bolesti svalů, ztrátu smyslu pro ústa a chuť. Teď se to začíná pomalu měnit. Od té doby, co se objevila britská mutace koronaviru, mají pacienti problémy s jícnem do té míry, že někteří nejsou schopni ani užívat tekutiny.

Jak říká prezident NRL, souvisí to s novými odrůdami koronaviru. Existuje podezření, že v současné době je 40 % infekcí ze všech nakažených britskými mutacemi. Britská mutace je nakažlivější, což způsobuje rychlejší nástup respiračního selhání. Pacienti se často v nemocnicích objevují, až když už je pozdě.

iZdroj fotografie: Pixabay
Koronavir napadá i mladé

To je typické zejména pro mladé lidi, kteří se v nemocnici objeví až ve chvíli, kdy už je trápí téměř nesnesitelné respirační obtíže. A to samozřejmě znemožňuje léčbu pacienta, kdyby byla nemoc podchycena dříve, pacient by mohl být vyléčen rychleji. Onemocnění by nemuselo dojít až do této kritické fáze. Proto je velmi důležité, dostavit se k lékaři pro pomoc dříve, než bude Váš stav kritický. Myslete na to, chraníte tím sebe i své blízké. Koronavirus je nemoc, při které opravdu není čas na hrdinství.

iZdroj fotografie: Pixabay
Je potřeba na sebe dávat pozor
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články