Nová studie zesumarizovala typické příznaky onemocnění koronavirem

Už více než rok se potýkáme s tímto zrádným onemocněním – Covidem-19. Typické příznaky jsou poměrně jasné, je jich ale mnoho. Nová studie dala dohromady několik základních příznaků typických pro koronavirus.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Německý deník Bild nedávno zveřejnil výsledky studie lékařské fakulty Vídeňské univerzity. Rakouští vědci a lékaři se pokusili vytvořit seznam nejčastějších příznaků, se kterými se musí lidé nakažení koronavirem potýkat. V průběhu studie vyšetřovali celkem 200 pacientů, z nichž polovina už onemocnění prodělala a druhá polovina chorobou právě procházela.

iZdroj fotografie: Pixabay
Známé příznaky nákazy koronavirem zná každý

Pokud pociťujete některé z následujících příznaků, je vhodné navštívit lékaře, abyste zjistili, zda se opravdu jedná o koronavirus. Pamatujte na karanténu, dodržování odstupů a důslednou hygienu rukou! V těchto zlých časech se musíme o návrat starých dobrých časů snažit opravdu všichni.

iZdroj fotografie: Pixabay
Jaké další problémy mohou nemoc doprovázet?

Jaké jsou tedy typické příznaky Covidu-19?

Výsledky studie vás pravděpodobně nepřekvapí. Zde je seznam sedmi nejčastějších příznaků:

  1. příznaky podobné chřipce – horečka, zimnice, kašel, únava
  2. příznaky podobní rýmě – rýma, kýchání, sucho a škrábání v krku, ucpaný nos
  3. bolesti kloubů a svalů, bolesti hlavy
  4. záněty očí a sliznic
  5. dušnost, zápal plic
  6. problémy s trávením – průjem, nevolnost
  7. ztráta chuti a čichu
iZdroj obrázku: Pixabay
U lidí s mírným průběhem se objeví jenom pár známek nákazy

Profesoři, kteří studii vedli, imunolog Winfried F. Pickl a alergolog Rudolf Valenta, konkrétně zdůraznili, že ztráta čichu a chuti je charakteristická primárně pro mladší pacienty.

iZdroj fotografie: Pixabay
Kdo prodělá covid-19, ten by měl mít imunitu

Imunita po prodělání Covidu-19 může trvat až 8 měsíců

Naději pro to, že je konec pandemie v dohledu, nám dala další nová studie z Austrálie. Tamní vědci zjistili, že protilátky proti koronaviru sice z těla po několika dnech zmizí, ale paměťové B buňky našeho imunitního systému si nemoc pamatují. Proto dokážou zareagovat i po 8 měsících. Toto zjištění dává naději na dobrou efektivitu očkování. Studie také vysvětluje, že právě paměťové imunitní buňky jsou důvodem, proč jen velice málo lidí onemocnění prodělalo podruhé.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články