Nízký krevní tlak: Proč je dobré nosit u sebe malý sáček soli?

Nejenom ten vysoký, ale i nízký krevní tlak se může jevit jako celkem velký problém, který vyžaduje řešení. Jak se k tomuto problému postavit? Stačí mít u sebe jednu velmi známou věc

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Každého z nás čas od času postihne nenadálý pokles krevního tlaku, který může být způsobený náhlou slabostí, horkým počasím nebo celkovou nevolností. Nejedná se o závažný problém, ale může způsobit závažnější zranění, pokud v důsledku náhlé nevolnosti upadnete. Může se také stát, že se vám zatočí hlava při prudkém vstávání. V tomto případě klesá krevní tlak v důsledku rychlé změny polohy. Prozradíme vám jednoduchý trik, který vám pomůže se s případnou náhlou změnou tlaku vypořádat.

iZdroj fotografie: Pixabay
Krevní tlak trápí mnoho lidí

Nízký tlak vaše zdraví neohrožuje, časté omdlévání je ale nebezpečné

Nízký tlak (hypotenze) není sám o sobě nebezpečný, ale jeho průvodní jev, omdlévání, může dokonce ohrozit i váš život, pokud omdlíte na nevhodném místě (na silnici), případně pokud se silně uhodíte do hlavy.

Pokles krevního tlaku provázejí i další příznaky:

  • Mžitky před očima.
  • Závratě.
  • Nadměrné pocení.
  • Studené ruce.
  • Hučení v uších.
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Co s malým krevním tlakem

Co způsobuje hypotenzi a jak jí můžeme předcházet?

Problémy s nízkým tlakem trápí častěji ženy, a to zejména ty velmi štíhlé. Tato komplikace je velmi často spojená také s těhotenstvím či nedostatečným pitným režimem, podvýživou nebo jako nežádoucí účinek při užívání některých léků.

Léky na nízký krevní tlak se předepisují jen zřídka. Nejčastějším doporučením pro léčbu hypotenze je dodržování zdravého životního stylu, dostatek vitaminu C, pravidelný sport a správný pitný režim.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Dostatek vitaminu C

Tip na okamžité zvýšení krevního tlaku. Pytlík soli

Další možností, jak zvýšit tlak, je navýšit množství soli obsažené ve vašem jídle. Je totiž prokázáno, že sodík, který sůl obsahuje, zvedá krevní tlak. Pokud tedy trpíte na hypotenzi, noste s sebou malý sáček soli. Když ucítíte, že na vás jde nevolnost spojená s náhlým poklesem krevního tlaku, rozpusťte čajovou lžičku soli ve sklenici vody a vypijte ji.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Náhlý pokles krevního tlaku

Během několika sekund se budete cítit mnohem lépe. Zvláště v letních vedrech je dobré na tento tip nezapomínat a nosit sáček soli vždy a všude s sebou. Pokud máte nízký krevní tlak, vyvarujte se pití alkoholu a vypijte alespoň 2–3 litry vody denně.

iZdroj fotografie: Pixabay
Vypijte alespoň 2–3 litry vody denně.
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články