Neustálou únavu, špatný zrak a přibývání na váze může způsobovat nedostatek jednoho vitamínu

Mnoho žen zažívá pravidelně stejné pocity, spojené jak s únavou, tak i s přibíráním. Co je hlavním důvodem daných stavů? Obvykle je to nedostatek známého vitamínu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Naše tělo je nejcennější a nejkomplexnější systém pracující uvnitř nás. Jestliže nám chybí vitamíny nebo onemocní jeden z orgánů, celý “systém” se rozruší a špatně pracuje. Víte, co je přesně zdraví? Přece život! Proto bychom si jej měli vážit a udržovat ho v co nejlepší kondici. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Častá únava

Jeden z velmi důležitých vitamínů v těle člověka je vitamín B12. Pokud ho tělo nemá dostatek, reaguje celý organismus a funkce buněk. Další obdivuhodnou vlastností vitamínu B12 je podpora produkce cholinu, který je nesmírně důležitý pro správné fungování jater. Jestliže jste vegetarián, můžete mít potíže s doplněním tohoto vitamínu. A doplňovat jej pomocí chemických tobolek, není z dlouhodobého hlediska pro tělo nic přínosného. Níže jsme pro vás připravili výčet většiny příznaků, které se projeví, pokud máte nedostatek tohoto vitamínu.  

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Únavu může způsobovat nedostatek vitamínů

Častá únava

Pokud jste unavení, i když si dopřejete dostatek relaxace a spánku, zkuste doplnit vitamín B12. Hraje významnou roli při tvorbě červených krvinek, a dále je zodpovědný za prokysličení krve. A pokud vitamín chybí, krev nebude bohatě okysličená a vy budete trpět únavou.

Nevysvětlitelné bolesti kloubů

Často vás bolí klouby a vy nevíte proč? Na vině může být tento vitamín. Je také známo, že dlouhodobý nedostatek vitamínu B12 u starších lidí přivolat předčasné potíže s klouby. 

Znecitlivění končetin

Brní vás ruce nebo nohy? Nebo jste si dokonce všimli, že vám necitlivý noha? Není to takový pocit, jako když si přesedíte nohu a ona se vám pár vteřin neprokrvuje a následně ji necítíte. Znecitlivění z nedostatku vitamínu B12 je spíše takové mravenčení a velmi časté mravenčení. Jestliže jste si tohoto projevu všimli, neváhejte navštívit lékaře.   

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Vitamín B12 je třeba doplňovat

Zvýšený srdeční tep a pocit nedodechnutí

Pokud ležíte v klidu u televize nebo máte mírnou zátěž a nemůžete dodechnout, na vině může být vitamin B12. Dalším projevem je citelné bušení srdce, a to především v klidovém režimu. Neotálejte s návštěvou svého praktického lékaře.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zvýšený srdeční tep

Dalšími projevy nedostatku vitamínu B12 mohou být:

  • Nabírání na váze – zpomalený metabolismus
  • Rozmazané vidění
  • Bledá kůže

Jestliže jste spozorovali jeden z výše uvedených příznaků, objednejte se k vašemu praktickému lékaři, který vám odebere krev a určí kde je potíž.    

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články