Návod na správnou přípravu zázvorového čaje: Lečí ledvinové kameny a čistí játra

Zázvor je kořen s mimořádnými vlastnostmi, má antibakteriální, protizánětlivý a anti parazitický účinek. Je bohatým zdrojem živin včetně vitaminu C a hořčíku.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Obsahuje také další cenné minerály. Posiluje imunitní systém, zmírňuje bolesti, pomáhá trávení a léčí také srdeční choroby a astma. Je oblíbeným přírodním prostředkem k čištění jater a léčbě infekcí. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Zázvorový čaj nejenom chutná, ale dokáže i prospívat zdraví

Konzumací čaje ze zázvoru bojujete proti nachlazení a chřipce

Je mnohem lepší užívat zázvor než chemické léky z lékárny. Nejsou to ale jediné výhody zázvorového čaje. Zázvor patří mezi suroviny, které jsou v domácnosti velmi žádané. Čistí játra, rozpouští ledvinové kameny, snižuje riziko mrtvice, poskytuje základní živiny pro těla, předchází rakovině a usnadňuje trávení. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Příprava čaje je jednoduchá a také rychlá

Navíc je bohatý na cenné živiny, předchází a bojuje s kardiovaskulárními problémy a zlepšuje krevní oběh. Zmírňuje menstruační bolesti, léčí migrény a je skvělým pomocníkem při péči o ústní dutinu. Zlepšuje prokrvení mozku, takže se budete cítit lépe koncentrování a budete výkonnější. 

Součástí zázvorového čaje je také kurkuma, která má antibakteriální, antivirové, čisticí a protirakovinné vlastnosti. Zlepšuje práci mozku, podporuje činnost jater, posiluje imunitu a snižuje riziko srdečních onemocnění. Kokosové mléko je bohaté na vitaminy C, K a komplex vitaminů B. Také obsahuje vápník, železo, fosfor, draslík nebo sodík. Zlepšuje trávení a zmírňuje zácpu, posiluje imunitní systém. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Zázvor má na lidský organismus zcela unikátní účinky

Med zná každý z nás, také má spoustu zdravých vlastností

Léčí žaludeční vředy, reguluje hladinu cukru v krvi a má silný protizánětlivý účinek. Pokud spojíte všechny tyto suroviny, získáte úžasnou sílu a čaj bude mít velký vliv na vaše zdraví. Stačí si připravit ¼ lžičky mletého zázvoru, ¼ lžičky mleté kurkumy, kokosové mléko nebo olej, sklenici vody a organický med (podle chuti). 

Nejdříve oloupejte kousek kořene zázvoru a rozdrobte ho na malé kousky. Vodu uvařte, přidejte do ní připravený zázvor a kurkumu a vařte dalších asi 10 minut. Poté přidejte trochu mléka nebo kokosového oleje a vypněte. Pro sladkou chuť přidejte med nebo jiné přírodní sladidlo. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Zázvor se nehodí jen do jídla, ale i do nápojů

Zázvor je také skvělý pomocník při hubnutí. Doporučuje se ho konzumovat hlavně ráno na lačný žaludek, protože nastartuje metabolismus. Můžete si ho nastrouhat do obyčejné vody a střídat ho s citronem, který vodu také osvěží a bude chutnat lépe než samotná. Nejlépe ale funguje právě proti nachlazení a chřipce. Čaj pijte hned při prvních příznacích a za několik dní budete zdraví.

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články