Muž si stěžoval na velké bolesti břicha. V žaludku měl 1,5 kg hřebíků, žiletek a skleněných střepů

Nejprve ho přijali s podezřením na otravu jídlem. Poté endoskopické vyšetření žaludku odhalilo děsivou pravdu o jeho obsahu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolesti břicha mohou být příznakem hned řady problémů. Mezi ty nejméně vážné se dá zařadit například pouhá nevolnost z jídla, které vám nesedlo. Dále mohou fyzický stav ovlivňovat také psychika a vaše pocity. Bolest břicha tak může pocházet pouze ze stresu. Mezi ty vážnější příčiny se potom dají zařadit záněty a život ohrožující zdravotní problémy. To byl i případ tohoto muže.

Endoskopické vyšetření

Muž z Indie byl převezen do nemocnice rychlou záchranou službou s podezřením na otravu jídlem. Podle svého okolí si pětatřicetiletý Maksud Khan již po dobu tří měsíců stěžoval na bolesti žaludku a nepříjemný tlak. Jeho příznaky lékaři nejprve pokládali za pouhé potíže způsobené požitím zkaženého jídla. Své domněnky nicméně ověřili endoskopickým vyšetřením.

Na listinu s výsledky se přišel podívat snad veškerý zdravotnický personál, který v nemocnici pracuje. V mužově žaludku bylo nalezeno kilo a půl směsi různých předmětů. Mezi ty patřily mince, hřebíky, žiletky a skleněné střepy. Maksud byl okamžitě předán do rukou chirurgů, již se pustili do zákroku s cílem odstranit všechny tyto škodlivé předměty z jeho těla.

Několikahodinový zákrok

Celkově z pacientova žaludku vyjmuli dvě stě šedesát tři mincí a sto hřebíků. Něco takového ještě nikdy neviděli. Vedoucí chirurg doktor Sharma řekl: Byli jsme šokováni, když přístroj analyzoval obsah žaludku. V celé kariéře se nikdo z nás s takovým případem ještě nesetkal.“ Samotný zákrok trval několik hodin. Bylo náročné opatrně vyjmout všechny malé kousky.

zlate-mince iZdroj fotografie: Pixabay

Některé ostré předměty způsobily vnitřní poranění a krvácení. Člen jeho rodiny prozradil, že Maksud trpí depresí, a jelikož je řidič tříkolky, často polyká mince od zákazníků. Podle odborníků mohly psychické problémy způsobit drastickou skladbu jídelníčku. Maksud není jediný člověk, který konzumuje něco jiného než potraviny k tomu určené. Další případem je shodou okolností čtyřiatřicetiletý Ind Rajpal Singh, jenž kvůli svým depresivním stavům rovněž spolykal mnoho různých kovových předmětů.

Co vám nejčastěji způsobuje bolesti břicha?

Zdroj: CubaDebate
Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen