Muž si stěžoval na velké bolesti břicha. V žaludku měl 1,5 kg hřebíků, žiletek a skleněných střepů

Nejprve ho přijali s podezřením na otravu jídlem. Poté endoskopické vyšetření žaludku odhalilo děsivou pravdu o jeho obsahu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolesti břicha mohou být příznakem hned řady problémů. Mezi ty nejméně vážné se dá zařadit například pouhá nevolnost z jídla, které vám nesedlo. Dále mohou fyzický stav ovlivňovat také psychika a vaše pocity. Bolest břicha tak může pocházet pouze ze stresu. Mezi ty vážnější příčiny se potom dají zařadit záněty a život ohrožující zdravotní problémy. To byl i případ tohoto muže.

Endoskopické vyšetření

Muž z Indie byl převezen do nemocnice rychlou záchranou službou s podezřením na otravu jídlem. Podle svého okolí si pětatřicetiletý Maksud Khan již po dobu tří měsíců stěžoval na bolesti žaludku a nepříjemný tlak. Jeho příznaky lékaři nejprve pokládali za pouhé potíže způsobené požitím zkaženého jídla. Své domněnky nicméně ověřili endoskopickým vyšetřením.

Na listinu s výsledky se přišel podívat snad veškerý zdravotnický personál, který v nemocnici pracuje. V mužově žaludku bylo nalezeno kilo a půl směsi různých předmětů. Mezi ty patřily mince, hřebíky, žiletky a skleněné střepy. Maksud byl okamžitě předán do rukou chirurgů, již se pustili do zákroku s cílem odstranit všechny tyto škodlivé předměty z jeho těla.

Několikahodinový zákrok

Celkově z pacientova žaludku vyjmuli dvě stě šedesát tři mincí a sto hřebíků. Něco takového ještě nikdy neviděli. Vedoucí chirurg doktor Sharma řekl: Byli jsme šokováni, když přístroj analyzoval obsah žaludku. V celé kariéře se nikdo z nás s takovým případem ještě nesetkal.“ Samotný zákrok trval několik hodin. Bylo náročné opatrně vyjmout všechny malé kousky.

zlate-mince iZdroj fotografie: Pixabay

Některé ostré předměty způsobily vnitřní poranění a krvácení. Člen jeho rodiny prozradil, že Maksud trpí depresí, a jelikož je řidič tříkolky, často polyká mince od zákazníků. Podle odborníků mohly psychické problémy způsobit drastickou skladbu jídelníčku. Maksud není jediný člověk, který konzumuje něco jiného než potraviny k tomu určené. Další případem je shodou okolností čtyřiatřicetiletý Ind Rajpal Singh, jenž kvůli svým depresivním stavům rovněž spolykal mnoho různých kovových předmětů.

Co vám nejčastěji způsobuje bolesti břicha?

Zdroj: CubaDebate
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články