Mladá žena přinesla oběť, která ji stála život | DámskýDeník.cz

Když dorazila do porodnice, všichni věděli, že sedmnáctiletá matka zemře. „Bylo to mé rozhodnutí,“ vzešlo z jejích úst

Rodina mladé ženy dodnes vzpomíná na její rozhodnutí, které učinila před dlouhými deseti lety a které naplnilo stránky světových médií.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Snad každý rodič své dítě bezmezně miluje a chce pro něj jen to nejlepší. Přeje mu dlouhý spokojený život po boku milujícího partnera a potomků, vysněné zaměstnání a finanční jistotu. Žádný z rodičů pak nepřemýšlí o opaku – co když toho zrovna jejich dítě nedosáhne, co když zemře dříve než oni a co když to bude příliš brzy. Bohužel v případě osmnáctileté Jenni Lakeové se naplnil ten nejhorší scénář. Nicméně mladá žena „žije“ díky svému činu nadále.Její svět se obrátil vzhůru nohama

Již deset dlouhých let uběhlo od chvíle, co Jenni Lakeová zemřela. Její smrt ale nebyla tragédií, byla součástí nesmírné lásky a nejvyšší oběti, kterou si mladá žena zvolila. Jenni bylo pouhých 16 let, když začala pociťovat zpočátku mírné, později sílící migrény. Když ji rodiče vzali k rodinnému lékaři, nikdo z nich nečekal, že dívce během magnetické rezonance najde na pravé straně mozku malý útvar. Při dalším vyšetření se bohužel prokázalo, že se jedná o zhoubný nádor, který byl mnohem větší, než se zpočátku zdál.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Jenni Lakeové diagnostikovali rakovinu mozku a páteře v pouhých šestnácti letech

Děsivá diagnóza zněla „astrocytom třetího stádia“, přičemž Jenni měla tři nádory přímo na mozku a další tři na páteři. Během konzultace dalšího vývoje nemoci a léčby šestnáctiletá dívka prokázala obrovskou vnitřní sílu. Informace si převzala klidná a vyrovnaná, ačkoliv její vyhlídky nebyly vůbec dobré. Při úspěšné léčbě měla totiž pouze 30% šanci, že přežije další dva roky. Rozrušila se až v momentě, kdy lékaři zmínili možnost, že nebude moci mít děti.

Rozhodnutí, které ji stálo život

Jenni si přála svůj boj s rakovinou zdokumentovat, proto si založila na stránce Youtube profil, na nějž plánovala nahrávat videa s postupující chemoterapií. Bohužel tento plán vzal za své, jelikož již po třetím nahraném videu neměla sílu v této činnosti pokračovat. Během léčby se však stalo něco nečekaného. Jenni zjistila, že je těhotná. Mladá žena stála před nelehkou volbou – pokračovat v léčbě a pokusit zachránit svůj život, nebo pokračovat v těhotenství a přestat s chemoterapiemi.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Mladá maminka zemřela pouhých 12 dní po porodu svého syna

Protože po dítěti toužila, zvolila si druhou možnost. Jak dítě rostlo a sílilo, Jenni slábla a chřadla. Dne 8. listopadu 2011, pár dní před jejími osmnáctými narozeninami se však stal zázrak a Jenni porodila zdravého chlapečka, kterého pojmenovala Chad Michael. Z jeho narození se však mladá maminka dlouho neradovala. Zemřela 12 dní po porodu. Její rodina, která malého Chada vychovává, slibuje, že malý hoch o oběti jeho maminky ví. Jenni tak žije skrze svého syna (a v srdcích svých nejbližších) dál.

Zdroj: Cbsnews

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 4301 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Ekvitermní regulace vytápění má spoustu předností
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí