Místa, kde se každému nejvíce ukládají tuky, prozradí, co je vhodné jíst a co vyřadit

Nikdo z nás nepřibírá na váze rád. A místo, kde se typicky hromadí nová kila, vám může skvěle ukázat, co byste neměli jíst, pokud se nadbytečných kilogramů chcete zbavit. Je to velmi jednoduché.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Obezita je vážný a celosvětově rostoucí problém. Bojujeme s ní, ale jde o velmi nerovný boj. Ani přísná dieta a cvičení často nepřinášejí očekávané výsledky. Obezita závisí do značné míry na genetických a environmentálních podmínkách. Přesto v tomto nerovném boji máme spojence. Analýzou místa, kde nejrychleji přibíráte kilogramy, můžete určit příčinu obezity a efektivně s ní bojovat. Bohužel ne se všemi typy přibírání se lze vyrovnat pouze dodržováním diety.

iZdroj fotografie: Pixabay
Při hubnutí se zaměřte na konkrétní místa

Horní polovina těla nebo střední část břicha

Pokud přibíráte celkově v horní polovině těla, jde o nejběžnější typ. Tento typ obezity je způsoben konzumací nadměrného množství cukrů a tuků. Redukcí těchto složek a cvičením můžete konečně zhubnout. Pokud přibíráte pouze na břiše, příčinou je mentální faktory, zejména úzkostí, depresemi a stresem. V důsledku toho se totiž jídlo stává potěšením a jíte příliš velké porce. S tímto typem nejspíš nebudete schopni bojovat sami a bude nejlepší, když navštívíte odborníka.

iZdroj fotografie: Pixabay
Partie vám napoví, co byste neměli jíst

Hýždě a stehna

Oblast hýždí je často velmi problematická, a to zejména pro ženy. Pachatelem tohoto typu přibírání je lepek a hormonální nerovnováha. Nejčastěji postihuje ženy během puberty, menopauzy a v období hormonální nerovnováhy. Nejúčinnějším způsobem pro obnovení rovnováhy, je změna životního stylu a více pohybu. Vyhýbání se alkoholu a nikotinu také velmi pomůže vaší cestě za štíhlejší postavou.

iZdroj fotografie: Pixabay
Bez změny jídelníčku to nepůjde

Všimli jste si, že se vám pár nadbytečných kil usadilo ve stehnech? Máme pro vás špatnou zprávu, protože tento typ je závislý na genetice. Žádná konkrétní změna stravy ani cvičení nezmění proporce těla. Spodní část vždy zůstane větší než horní. Ale se zdravou stravou a střídmým životem si budete moci udržet zdravou váhu, a pak může být tato disproporce skutečně malá.

Střední část těla (tzv. pivní pupek)

iZdroj fotografie: Pixabay
Zhubnout na konkrétních místech pomůže výměna stravy

Sice se tomu říká pivní pupek, ale ve skutečnosti to s pivem nemá nic společného. Tento typ obezity totiž postihuje lidi, kteří tráví více než osm hodin denně sezením. Pokud tento čas nekompenzují vhodnou dávkou cvičení a zdravou stravou, čelí postupně přibírání a obezitě, s níž je velmi těžké bojovat. Nejlepším způsobem, jak proti tomu bojovat, je soustředit se na zdravou stravu a pravidelně se hýbat. Nemusí to být vyloženě cvičení. Chůze může být stejně prospěšná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články