Žena našla v plence své malé dcery krev. Děsivá lékařská diagnóza obrátila rodině život vzhůru nohama

Během přebalování zůstala vyděšeně zírat na obsah pleny. Devítiměsíční dceru svěřila do rukou lékařů, kteří odhalili vzácný stav holčičky.

i Zdroj fotografie: ParentingPatch / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Plínky jsou středobodem vesmíru snad každé maminky. Nejde zrovna o nejpříjemnější záležitosti, přesto patří k mateřství a k vývoji dítěte. Když se tato žena vrhla do dalšího přebalování své devítiměsíční dcery, v plenách našla kromě obvyklého obsahu také krev. Tento objev ji přirozeně vyděsil, načež se okamžitě vydala na lékařskou pohotovost.

Série testů

Když Sarah Reganová z australského Sydney přebalovala svou dceru, s hrůzou zjistila, že obsah plínky sčítá také krev. Osmatřicetiletá matka zpanikařila v myšlenkách na zdraví své dcery a předala miminko lékařům. Holčičce byla provedena série testů, které měly odhalit příčinu krvácení. Absolvovala ultrazvuk, rentgen, ale také hormonální rozbory.

Po obdržení výsledků bylo o diagnóze jasno. Nikoho by to však na první dobrou nenapadlo. Devítiměsíční holčička jménem Birdie dosáhla předčasné puberty. Malá slečna se stala puberťačkou ještě dřív, než vůbec začala chodit či mluvit. Její matka k diagnóze řekla: „Nevěděla jsem, co si mám myslet. Moc jsme o tom nevěděli a nikdy předtím jsme o tom neslyšeli.“

Vzácný stav

„Neumí ještě ani chodit a mluvit. Je těžké říci, zda má další příznaky, jako jsou změny nálady nebo bolest, protože je malá a neumí komunikovat. Nemá ochlupení ani prsa, což také mohou mít některé děti s tímto onemocněním.“ Lékaři označují předčasnou pubertu jako vzácný stav. Nedá se ani nazvat onemocněním. Zahrnuje fyzické známky sexuální zralosti, které se vyvíjejí předčasně.

Zveřejnil(a) Sarah Regan dne Čtvrtek 28. dubna 2022

Jak bylo již zmíněno, vzhledem k dívčině věku je těžké určit, zda pociťuje nějaké příznaky předčasné puberty. Jak se cítí, jestli má menstruační křeče a další. Trojnásobná maminka vyjádřila obavy o tom, jak bude Birdie fungovat dál ve společnosti jiných dětí. „Nesnáším, že musíme pořád vysvětlovat situaci. Stále někde ukazovat lékařské potvrzení.“

Mateřství je už tak stresujícím a složitým obdobím pro každou ženu. Snaží se být svým dětem těmi nejlepšími matkami bez toho, aby je to kdokoliv naučil nebo řekl, jak se správně chovat v různých situacích. Malé děti nejsou mnohdy schopny vyjádřit své emoce, což ještě víc stěžuje úlohu rodičů, kteří by pro ně udělali vše, co jim na očích vidí.

Co víte o předčasné pubertě?

Zdroj: OnlineNytt
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články