Všechno to začalo malým znaménkem, dnes mladá žena bojuje o život. A to jen kvůli tomu, že se chtěla zalíbit ostatním

Tato mladá žena šla k lékaři kvůli malému znaménku, odcházela ale se strašlivou zprávou. Nyní se rozhodla šířit osvětu, protože důvodem bylo něco, co děláme běžně.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

27letá dívka jménem Tawny žije ve Spojených státech. Nedávno sdílela na internet šokující selfie a v popisku u něj se rozhodla varovat před něčím, co dělá skoro každý z nás. Stačilo totiž málo a Tawny by dnes již nebyla mezi námi. Před šesti lety totiž odcházela z lékařské ordinace s hroznou zprávou.

Chtěla se zalíbit ostatním

Vše začalo již na střední škole, kam Tawny docházela. V kolektivu nebyla nejoblíbenější a neustále se tak snažila zalíbit svým spolužačkám, aby měla alespoň nějaké kamarádky. V té době bylo mezi jejími vrstevníky velkým trendem používání solárií. Jednoduše kdo nebyl opálený, nebyl považován za dostatečně atraktivního.

Tawny proto docházela do solária až čtyřikrát týdně, aby neustále udržovala své opálení. „Solárium jsem měla kousek od domu a chodili tam všichni mí vrstevníci. Tehdy jsem samozřejmě vůbec nemyslela na budoucnost nebo na to, že by se z toho jednou mohl vyklubat vážný zdravotní problém.“

Dozvěděla se hroznou věc

Šokující zpráva přišla, když bylo Tawny 21 let. Od dermatologa, který kontroloval její znaménka, totiž odcházela se zdrcujícím vědomím, že trpí rakovinou kůže. Byla to pro ni obrovská rána. Až postupně jí začalo docházet, že v tom svou roli naprosto jistě hraje také časté docházení do solária v minulosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tawny nyní dochází na kontroly každých 6 měsíců a většinou si nechá odstranit nějakou bulku. Rakovina se však naštěstí nerozvinula ve zhoubné podobě, přestože stačilo jen málo k tomu, aby to tak bylo. Žena nyní varuje ostatní uživatele solárií, aby si raději časté opalování rozmysleli.

Vyhněte se soláriím

Světová zdravotnická organizace uvádí, že solária způsobí každý rok až 10 000 případů zhoubné rakoviny kůže na celém světě. UV záření pokožku hloubkově poškozuje, může za její rychlé stárnutí, tvorbu pigmentových skvrn a vrásek. Používejte raději samoopalovací krémy nebo nástřiky, protože díky nim získáte stylové opálení bez rizika rakoviny.

Jaké máte zkušenosti s používáním solárií?

Zdroj: tv3
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články