Jak se navždy zbavit lupů: 6 málo známých fíglů, které ovšem fungují spolehlivě. Za dvě umytí může být po problému

Pokud i vás trápí velké množství lupů na hlavě, vyzkoušejte jeden z těchto domácích a účinných prostředků. Zbavíte se jich nadobro.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Snad každého člověka někdy v životě potrápily lupy. Nemusíte se však bát, tohoto nepříjemného problému se lze vlastně docela jednoduše zbavit. Existuje dokonce velká řada různých přípravků, které jsou šetrné a opravdu velmi účinné. Některé z nich vám doporučuje specialistka Cynthia Cobb. Vyzkoušejte je, stojí to za to.

Tea tree oil

Tea tree oil se v minulosti používal k léčbě onemocnění, jako je například akné nebo lupénka. Také bylo prokázáno, že má silné protizánětlivé vlastnosti, které zmírňují tvorbu a výskyt lupů. Buďte však opatrní, tento olej může způsobit podráždění u osob s citlivou pokožkou. Proto je lepší ho trošku naředit, abyste prvně zjistili, co to s vaší kůží udělá.

Kokosový olej

Dokonce i kokosový olej se používá jako lék na lupy. Je to především z toho důvodu, že skvěle hydratuje pokožku, takže vlastně zpomaluje tvorbu lupů. Kokosový olej také pomáhá při léčbě ekzému nebo různých kožních onemocnění. Seženete ho úplně všude, proto opravdu stojí za vyzkoušení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aloe vera

Toto vás asi nepřekvapí, protože je všeobecné známé, že aloe vera je vlastně zázrak úplně na všechno. Často se přidává do různých mastiček, kosmetiky či pleťových vod. Dokonce může pomoci s popáleninami a s opary. Podle studií dokáže aloe vera také zmírňovat různé záněty.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má velkou řadu zdravotních výhod. Často se používá i jako přírodní lék na lupy, protože kyselost octa pomáhá stimulovat odlupování odumřelých kožních buněk na pokožce hlavy. Také vyrovnává pH vaší pokožky, čímž vlastně bojuje proti plísním a lupům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Omega-3

Omega-3 mastné kyseliny hrají ve vašem těle důležitou roli. Tvoří buněčné membrány, které obklopují buňky, ale také jsou důležité pro správnou funkci vašeho srdce, imunitního systému a plic. Do toho jsou navíc velmi důležité pro zdraví pokožky. Jejich nedostatek se může projevit právě zvýšeným výskytem lupů.

Jedlá soda

Jedlá soda je ten nejlevnější a nejdostupnější lék proti lupům. Působí jako jemný peeling, který odstraňuje odumřelé kožní buňky a snižuje svědění pokožky hlavy. Také má protiplísňové vlastnosti přispívající k léčbě lupů. Abyste dosáhli těch nejlepších výsledků, je třeba nanést jedlou sodu přímo na mokré vlasy a vmasírovat ji do pokožky hlavy. Nechte působit 2 minuty, a poté vlasy umyjte obvyklým způsobem.

Jak se lupů zbavujete vy?

Zdroj: HealthLine
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články