Těmto potravinám je radno se ráno vyhnout. Způsobí, že se celý den budete cítit nafouklí a za hodinu budete mít zase hlad

Někteří lidé netuší, jaké mají jíst jídlo, aby se poté necítili nafoukle. Tyto snídaně si můžete dopřát bez výčitek, bude vám po nich lehko a zároveň se nasytíte.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jakmile budete chtít něco dobrého na snídani, ale zároveň netušíte, co byste si měli dát, zkuste se podívat po nějakých receptech. Snídaně je velice důležitá a pokud obsahuje potřebné živiny, bude vám po ní mnohem lépe než bez ní. Některé jedince také velmi trápí to, že se po jídle cítí nafoukle a je jim těžko. Specialistka Amy Richter radí vybírat si suroviny, po kterých tyto problémy nemáte.

Zdravá snídaně hned ráno

Každá zdravá snídaně by měla obsahovat bílkoviny, vlákninu a zdravé tuky. Díky obsahu všech těchto látek se budete cítit dlouho nasycení a nebudete mít po 1 hodině hlad. Snažte se do snídaně nezahrnovat mnoho cukrů a průmyslově zpracovaných potravin, které vašemu zdraví spíše škodí. Některé restaurace a bufety nabízí pro své zákazníky snídaňové měnu, ale to vás příliš nezasytí, protože neobsahuje všechny tyto látky.

Vyhněte se sladkému pečivu z pekárny

Pokud chodíte ráno do práce okolo různých prodejen, jistě si můžete všimnout lákadel ve výlohách. Mnoho lidí si ráno dopřává sladké pečivo a velká část chodí do pekárny, kde právě tyto sladkosti nabízí. I když je příjemné dát si koláč a k němu kávu, pravděpodobně netušíte, jak si tím ubližujete. Poté se cítíte nepříjemně a nafoukle. Abyste nebyli hned po ránu nafouknutí, zkuste vyměnit toto pečivo za něco mnohem lepšího.

Zdravá snídaně by správně neměla zahrnovat cukr, palačinky a vafle, tousty namazané máslem, muffiny, ovocné šťávy, sladké pečivo z pekárny, slazené odtučněné jogurty, zpracované cereální tyčinky, zpracované maso, sladké sušenky, předem připravené smoothie, slazené kávové nápoje nebo bagely, které bývají hodně sacharidové a tučné. Místo toho si raději dopřejte jiné potraviny, jež vás více zasytí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Potraviny vhodné ke snídani

Pokud byste rádi nezdravé snídaně vyměnili za něco lepšího, po čem nebudete mít za chvíli hlad, zkuste například omeletu se špenátem. Dále je vhodné si na snídani dopřát celozrnný toast s avokádem a vejcem, řecký jogurt s čerstvým ovocem, ořechy a kapkou medu, banánové placičky nebo palačinky, smoothie vyrobené ze zeleniny či ovoce, plátky jablek s arašídovým máslem, celozrnný bagel se smetanovým sýrem, uzeným lososem a špenátem.

Jaké snídaně si připravujete vy?

Zdroj: HealthLine
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce