Kvašená červená řepa má pozitivní účinky na zdraví

Správná a hlavně zdravá strava bohatá na vitamíny je velmi silným posilovačem přirozené obranyschopnosti lidského těla. Říká se, že kvalitní jídlo plné prospěšných látek je nejlepší prevencí proti nemocem. V mnoha případech to skutečně platí a má to i své vědecké opodstatnění.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Správně živené tělo má totiž všechny potřebné látky v dostatečném množství i pro složitější biochemické procesy. Pomoci s tím může i obyčejná a levná červená řepa. Konkrétně ve své lehce kvašené podobně. Jak si jí připravit a s čím vším pomáhá? To se dozvíte přímo v článku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Unikátní je hlavně pro obsah antioxidantů

Proč je červená řepa zdravá?

Obecně patří červená řepa mezi zajímavou potravinu. Obsahuje totiž hned celou řadu prospěšných látek, což z ní dělá jasnou volbu pro všechny, kteří se chtějí věnovat zdravému životnímu stylu a záleží jim na tom, co vlastně jedí. Důležitými látkami jsou hlavně antioxidanty, které chrání buňky před oxidativním stresem, což zpomaluje stárnutí a pomáhá s regeneračními procesy v těle. Přísun vitamínů a minerálů je zrovna z této zeleniny velmi vydatný, takže výrazně pomáhá se splněním doporučené denní dávky.

Co obsahuje řepa:

  • Antioxidanty
  • Draslík, sodík a vápník
  • Vitamín C a vitamíny skupiny B

Připravte si zdravý řepný kvásek

Velmi zdravý řepný kvásek připravíte poměrně jednoduše. Potřebovat budete 1,5 kilogramu řepy, 3 litry vody, 1 lžíce kmínu, 1,5 lžíce soli, celá palice česneku, několik zrn nového koření a pár kusů bobkového listu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Kvásek je ideální pomocník pro lidské zdraví

Postup přípravy zvládnete během pár minut. Řepu omyjete v teplé vodě, oloupete a nakrájíte. Zároveň si připravíte jednotlivé stroužky česneku, které oloupete. Převařenou vodu nalijte do vhodné nádoby a nejdříve přidejte sůl. Dále vložte česnek, nakrájenou červeno řepu a doplňte dalším kořením. V další fázi nechte tuto směs zakrytou na teplém a tmavém místě. Po této době je kvásek připravený ke konzumaci a dalšímu uchovávání v lednici.

S jakými problémy pomáhá kvas z červené řepy?

Každý den si dopřejte zhruba půl skleničky připraveného kvasu. Dostanete do sebe pořádnou porci vitamínů a látek, které pomohou v boji proti stárnutí nebo vysokým hladinám nezdravého cholesterolu. Dalším možným účinkem je regulace krevního tlaku, posílení imunity, pomoc proti zánětu a zmírnění příznaků menopauzy.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Blahodárné zdravotní účinky

Hlavní výhody řepného kvasu

Řepný kvas je elegantním způsobem, jak si každý den splnit dávku přijatých vitamínů z přírodního zdroje. Jednoduše a za levnou částku si tak vytvoříte výborný doplněk stravy, který se hodí nejenom v časech nachlazení a chřipek. Výslednou chuť si můžete podle libosti ladit použitým kořením, upravovat stupeň slanosti a podobně. Doporučené denní množství kvasu si pro lepší pití klidně zřeďte vodou. Hlavní je dostat do sebe všechny tyto prospěšné látky a pomoci tak tělu se správným fungováním.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články