Konzumace dvou banánů denně má na tělo blahodárné účinky. Jde o přírodní zázrak, který nahradí umělé vitamíny

Banán je tropické ovoce, které se u nás těší velké obliby. Obsahuje přírodní cukry – sacharózu, glukózu a fruktózu. Díky těmto složkám nás nabíjí energií.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Dokážete si představit, co s Vámi udělá, pokud sníte denně 2 ks tohoto zázračného elixíru energie? Podle jedné studie nám 2 banány dodají srovnatelné množství energie jako bychom získali po 2 hodinách cvičení. Mimoto banány pomáhají proti mnoha lidským neduhům, budete překvapeni, jaké účinky mají. Pokud jste se jim doteď vyhýbali, po přečtení tohoto článku je do svého jídelníčku zařadíte pravidelně. 

Pozitivní dopad na náš zdravotní stav

Banány regulují hladinu cukru v krvi. Pokud trpíme ranní nevolností a točením hlavy po probuzení, je ideální si k snídani dopřát jeden až dva banány. S tímto problémem nám ihned pomohou. Ideálním pomocníkem je banán i v boji proti anémii. Banány totiž obsahují železo, takže jsou pro naše červené krvinky velmi prospěšné. Kromě železa se v banánech vyskytuje také vysoký obsah draslíku, který je ideálním pomocníkem v boji s vysokým krevním tlakem. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Draslík, který je obsažen v banánech, také snižuje riziko vzniku mrtvice. Dostatečné množství tohoto ovoce by tedy nemělo chybět v jídelníčku starších lidí. Ani mladší ročníky by banány ale neměli opovrhovat, protože mají velmi dobrý vliv na funkci mozku. Pro studenty je tedy konzumace vhodná v období zkoušky a to v ideálním množství nejméně tři banány denně. 

Podporuje stravovací návyky

Pozitivní vliv má ale i na náš trávicí systém. Díky vysokému obsahu vlákniny nám pomáhá v boji se zácpou a to i bez extrémních průjmů. Pokud trpíme dlouhodobými problémy s vyměšováním, doporučuje se konzumovat jeden banán denně. Mimo svých laxativní účinku je banán známý také svými účinky antacidovými, pomáhá nám tedy při pálení žáhy. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Vliv má také na náš nervový systém. Průzkumy ukazují, že lidé trpící depresemi nebo úzkostí zaznamenali zlepšení zdravotního stavu při konzumaci jednoho banánu denně po dobu 14 dnů. Banány totiž obsahují tryptofan, který zvyšuje hladinu serotoninu v našem těle. Díky vysokému obsahu vitamínu B je také ideálním řešením v případě stresu. Pokud tedy očekáváme stresovou situaci nebo konfrontaci s něčím z čeho máme strach, doporučuje se vzít si na pomoc banán. 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články