Jaké účinky má káva na lidské tělo ihned po vypití kromě stimulace mysli a zvýšení pozornosti

Jste milovníkem, nebo odpůrcem kávy? Ať už jedno nebo druhé, přečtěte si více informací o tom, jaké má pozitivní účinky na lidské zdraví. Možná, že se budete divit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Že káva obsahuje kofein, není žádnou novinkou. Kofein pomáhá člověku se lépe soustředit a snižuje únavu a vyčerpání. Káva je dobrá pro lidi, kteří trpí na nízký tlak nebo chtějí zhubnout. Kofein se přidává i do různých spalovačů. Nemusíte si je tedy kupovat, stačí si dát šálek dobré kávy. V České republice si lze zakoupit i nejsilnější kávu na světě, kterou je Black Insomnia.

Stimulace tlustého střeva

Vypití šálku kávy stimuluje tlusté střevo k činnosti. Při častějším pití tohoto nápoje dochází k pravidelnému vyprazdňování. To zabraňuje vzniku různých onemocnění tlustého střeva a konečníku. Oproti tomu při průjmech si dávejte na tento nápoj pozor. Samotný průjem tělo dehydratuje a káva by v tomto případě nebyla dobrou volbou. Dopřejte si ji raději až vám bude opět dobře. Při její konzumaci nezapomínejte dodržovat pitný režim.

Podpora činnosti mozku a srdce

Káva tedy zvyšuje soustředění a činnost mozku. Ale chcete si zlepšit paměť? To zajistíte pitím dvou šálků kávy denně. Na dlouhodobou paměť nejvíce účinkuje, když si dáte šálek ihned po učení. Kofein obsažený v kávě zlepšuje funkce v mozku, kladně ovlivňuje náladu, reakční dobu, schopnost lépe se učit a pozornost. Dlouhodobé pití dvou šálků denně také snižuje riziko úmrtí na srdeční choroby.

iZdroj fotografie: Pixabay

Už jste slyšeli o Alzheimerově chorobě? Tato choroba je ve světě velmi rozšířená a způsobuje u člověka demenci. Pravidelné pití kávy v přiměřeném množství pomáhá předcházet této nemoci. toto onemocnění nastupuje nenápadně a rozšiřuje se pomalu. Jejími příznaky jsou ztráta paměti a neschopnost poznat různé předměty nebo lidi. U člověka se projevuje také narušené myšlení a chování.

Káva jako účinný pomocník při hubnutí

Pokud si zakoupíte spalovač, který má pomáhat při hubnutí, můžete si všimnout, že jeho hlavní složkou je káva. Kofein totiž zrychluje metabolismus, čímž dochází k rychlejšímu spalování tuků. Než půjdete cvičit, dopřejte si šálek dobré kávy. Tělo si pak bere energii přímo z tuků. Ale nezapomínejte na správnou stravu, která by měla být bohatá na ovoce a zeleninu. Pokud budete pít kávu a cvičit, ale vaše strava bude plná nezdravých potravin, nejspíš se vám nepodaří zhubnout.

iZdroj fotografie: Pixabay

Na trhu existuje i zelená káva. Ta je velmi často označována jako pomocník při hubnutí. Dokáže zrychlovat metabolismus (tím dochází k rychlejšímu spalování tuků), podporuje detoxikaci organismu a snižuje hladinu glukózy v krvi. U tohoto druhu ovšem příliš nepočítejte s chutí, která by vám byla tak příjemná, jako je to u klasické kávy.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články