Jak postupovat v případě, že mám příznaky odpovídající koronaviru?

Když se objeví tyto příznaky, může to naznačovat, že jsme se nakazili novým typem koronaviru. Co v takovém případě dělat, jak se chovat a co především v dané chvíli učinit?

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Za dostatečně imunního je pak považován ten, kdo podstoupil v posledních 24-48 hodinách dva testy s negativními výsledky. Takového pacienta se však v případě, že přišel po vyléčení do kontaktu s jiným nakaženým, opatření již netýkají.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mnohdy se lékaři se svými pacienty neshodnou

Chytrá karanténa v boji proti šíření

Termín, kterým byl nazván systém, jenž má pomoci k včasnému zachycení potenciálně nakažených. Základem jeho fungování je telefonické obvolávání osob, kterým byla nákaza potvrzena. Tito pak předají seznam svých „rizikových kontaktů,“ kterými jsou ti, kdo byli s nakaženým alespoň 15 minut ve vzdálenosti méně, než 2 metry. Chytrá karanténa, navržena skupinou COVID19CZ, pomáhá se zrychlením kontaktování případných nakažených. Pro perfektní fungování tohoto systému je předpokladem informovaná a spolupracující veřejnost.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Čerpání energie ze sluníčka v přírodě

e-Rouška

Šikovným pomocníkem v mapování kontaktů je aplikace e-Rouška. Ta využívá Bluetooth, díky kterému zaznamenává další zařízení ve svém okolí, která mají tuto aplikaci nainstalovanou, a anonymně si ukládá dobu, po kterou byla tato zařízení v kontaktu. V případě možného kontaktu jsou tak hygienici schopni uživatele e-Roušky o této skutečnosti informovat.

V karanténě se za dobu této pandemie ocitl pravděpodobně každý z nás alespoň jednou. Je důležité poslouchat opatření, respektovat je a chovat se ohleduplně. Byť Vám nebyla karanténa nařízena, jakožto rizikového kontaktu, je na každém z nás, zda při boji s touto nemocí přispěje svou trochou do mlýna a izoluje se případně dobrovolně.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1 2

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články