5 důvodů, proč někdo bezdůvodně pláče. Ať už je to nátlak, nebo počátek depresí – důležitý je správný přístup

Bezdůvodný pláč či pláč bez příčiny trápí stále více a více lidí. Možným řešením tohoto emocionálního problému může být pravý původ jeho vzniku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tato emoce vychází z duše člověka. Pláč může být způsoben smutkem nebo štěstím. Jsou však i lidé, kteří pláčou, aniž by znali důvod. Připadají vám psychicky labilní, když najednou bezdůvodně pláčou? Všechno má svůj důvod, jen si ho neuvědomujete. Co tedy stojí za tím, že někdo pláče bez příčiny? Vaše slzy něco znamenají, jen musíte zjistit, co konkrétně to vypovídá. Pokud si potřebujete s promluvit s profesionálem, navštivte terapeuta či psychiatra.

Většina lidí je zahlcena povinnostmi

Možná přijdete domů z práce, posadíte se a najednou vám začnou téct slzy. V tu chvíli si možná říkáte, co je to se mnou? Proč brečím? Nemám ani smutnou náladu. Pokud si neuvědomujete míru stresu, jemuž jste vystaveni, pak si stres může najít způsob, jak se projevit, ať už to čekáte, nebo ne. Nervozita žije v těle a pláč je jednou z forem uvolňování stresu. Věnujte proto pozornost práci, kterou se zahlcujete, protože může přispívat k bezdůvodnému pláči.

Prvotní příznaky deprese

Ačkoli se jedná o běžnou poruchu nálady, mnoho příznaků je společných i pro ostatní lidi. Mezi příznaky deprese patří přetrvávající smutek, prázdná nálada nebo beznaděj. Kromě jiných příznaků mají tyto pocity tendenci vyvolávat pláč. Nemusí dojít k vědomému spojení, takže lidé předpokládají, že pláčou bezdůvodně. Pokud si nejste jisti svými symptomy, promluvte si s vašimi nejbližšími.

Objevuje se úzkost

Ať už trpíte úzkostnou poruchou, nebo se s ní potýkáte obecně, úzkost může způsobit pláč. Mezi příznaky úzkosti může patřit pocit hrozícího nebezpečí, nervozita nebo potíže s ovládáním obav. Samotný pláč může být uvolněním dříve popsaných příznaků. Nezapomeňte, že pokud se s úzkostí aktivně nevyrovnáváte, může se projevit nečekanými fyzickými projevy, jako jsou migrény nebo již zmíněný pláč.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Premenstruační syndrom

Premenstruační syndrom je soubor příznaků, které ženy pociťují jeden až dva týdny před začátkem menstruačního cyklu. Mezi příznaky premenstruačního syndromu patří bolesti hlavy, nadýmání a přecitlivělost. Pokud nesledujete svůj menstruační cyklus a neuvědomujete si jeho začátek, nemusíte si uvědomit, že trpíte premenstruačním syndromem. Zkuste používat mobilní aplikace, které vám se sledováním pomohou.

Truchlení po úmrtí

Možná se domníváte, že když člověk zemřel před rokem nebo před půl rokem, nebudete cítit náhlé silné emoce spojené s vaším blízkým. Naučili jste se přijmout ztrátu a pokračovat v každodenním životě. Stejně jako mnoho jiných lidí však stále truchlíte nad ztrátou milované osoby a neuvědomujete si to. Něco tak prostého, jako je vůně, která vyvolává vzpomínky na milovanou osobu, vás může náhle rozplakat. Nechte těmto emocím volný průběh.

Z jakého důvodu nejčastěji pláčete vy?

Zdroj: Shape
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce