Fotka je málem všechny stála život. Vzpomínka na místo však za tak vysoké riziko rozhodně nestála, odsuzuje rodinu veřejnost

Někteří pro hezkou fotku udělají cokoli, dokonce i vsadí svůj vlastní život. Takovým příkladem byla i tato rodina. Chtěli jen hezkou vzpomínku, avšak všechno se zvrhlo.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Amerika je plná přenádherných přírodních parků, které by chtěl navštívit každý. Takové hezké momenty a úchvatné výhledy si taky člověk musí řádně zdokumentovat na svůj mobil. I tato rodina chtěla jen hezkou fotku s krajinou. Všechno se ale v jediném okamžiku zvrhlo a v další chvíli se už snažili zachránit si holý život. Pořízená fotografie zachytila moment těsně před katastrofou.

Rodina si nepřála publicitu a zveřejnění fotek

Jelikož fotky zobrazují chvíli, kdy málem všichni udělali tu nejhorší a téměř poslední chybu v životě, tak nechtěli, aby je média zveřejňovala. Veřejnost by se totiž tohoto tématu ještě určitě dlouho nepustila, což nebyl jejich záměr. Naštěstí jsou fotky dnes už jen hrůznou vzpomínkou na ten okamžik, který jim byl málem osudný. Když vkračovali do trávy, aby získali nejlepší úhel, neměli vůbec ponětí, co tam na ně číhá.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jediné, co chtěli, bylo se hezky vyfotit tak, aby v pozadí nebyl dav turistů. Proto si všichni i se psem šli stoupnout opodál. Jakmile foťák poprvé cvaknul už bylo pozdě, v ten moment se k nim přiřítit had a okamžitě na ně zaútočil. Nic takového nikdo nečekal. Všichni byli překvapení, vyděšení a snažili se rychle dostat z jeho dosahu. Což se ale nepovedlo zdaleka všem.

Nečekaný útok a rychlá záchrana života

Na fotkách je ještě vidět, jak se obrovské zvíře připlazilo. Pár vteřin na to byl již zakousnutý do ženy, která u něj stála nejblíž. Ovšem had se nespokojil jen s jednou obětí. Znenadání se odtrhl a pustil se na mazlíčka. Všichni byli vystrašení k smrti. Proto jejich reakce byly příliš pomalé a než otec stihl cokoli udělat, bylo jasné, že jejich milovaný pejsek dostal smrtelnou dávku jedu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Útoku už zkrátka nebylo možné nijak zabránit. Aspoň zbytek rodiny stihl uniknout před jedovatým kousnutím. Jakmile se had vzdálil, chvilku se zdálo, že všechno dopadlo dobře. Ale pak si všimli psa, který jen bezvládně ležel na cestě. Na jeho malé tělíčko byla dávka jedu až příliš velká a silná. Žena byla sice také uštknuta, ale ta se z toho rychle dostala.

Hadi v Americe uštknou až 8000 lidí ročně

Pokud chcete vyrazit na výlet do Ameriky, rozhodně byste neměli být odrazeni obavami o uštknutí. Toto riziko je totiž opravdu minimální. Jestliže se bude člověk držet na vyznačených cestách a nebude se pouštět nikam do divočiny, měl by být v bezpečí. Zda se však i přesto chcete vydat do oblastí, kde se vyskytují, je třeba znát, jakou první pomoc poskytnout a jak se případně postarat i sám o sebe.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kdyby vás tedy uštknul had, je nutné zůstat v klidu. Pokud byste se příliš hýbali, mohlo by to mít za následek zrychlení proudění krve a tedy i rozšíření jedu. Je potřeba také okamžitě zavolat pomoc. Není vhodné pokoušet se o vysátí jedu, či jeho vyříznutí. Otok a bolest se nesnažte tlumit ledem, ani jinými prostředky. Raději bez pohybu vyčkejte na profesionální pomoc.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články