Dva příznaky rakoviny, o kterých se moc nemluví

Záněty jsou velkou nepříjemností, dokáží dráždit, svědit, pnout, ale i způsobovat bolest. Pro naše tělo je to velká zátěž, snaží se proti němu bojovat, ale samo to nezvládne, potřebuje naši pomoc.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

I přes to ale mnoho lidí, které trápí zánět, lékařskou pomoc nevyhledají. Myslí si, že to zvládnou sami doma. Patříte také k této skupině lidí? Po přečtená tohoto článku možná změníte názor. Záněty jsou totiž známkou, že se v těle děje něco nekalého a je potřeba proti němu zakročit. Nemusí však jít jen o obyčejný zánět, může to signalizovat celou řadu problémů a nemocí. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Rakovina je tichý zabiják

Zánět se většinou projevuje jako bolestivý otok, jedná se o lokální zdravotní problém, který dokáže způsobit mnoho nepříjemností. Je pravdou, že někdy se otok při domácím léčení zahojí sám, ale ne vždy je tomu tak. Pokud otok zůstává stále stejný nebo se jeho stav zhoršuje, měli byste se obrátit na svého obvodního lékaře. Takový zánět je potřeba začít léčit včas.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Rakovina má řadu příznaků

Takový zhoršující se otok může mát celou řadu různých příčin. Může se jednat pouze o namoženou končetinu, nebo o potřebu vyčistit krev v těle bylinnými čaji, ale může to signalizovat také vážnější onemocnění. Lokální zánět může v těch nejhorších případech způsobovat rozvíjející se rakovina, Kronova nemoc, srdeční onemocnění a celá řada dalších nemocí.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Pozor na první příznaky

Pokud je zánět jedním z příznaků nemoci, mnohdy ho doprovází další signály onemocnění jako kašel, horečka, problémy se zažíváním či slabost končetin.

Rozlišujeme zpravidla dva typy zánětu:

  • akutní zánět
  • chronický zánět

Akutní zánět

iZdroj fotografie: Pixabay
Ne každý zná všechny příznaky

Akutní zánět má velmi rychlý průběh, většinou trvá jeden až dva dny. Může se objevit mimo jiné také v důsledku jednoduchých zranění jako je říznutí či odřenina. Tělo při takovém zánětu nastartuje vlastní obranný mechanismus. Pokud zánět za den až dva opravdu zmizí, není důvod hnát se k lékaři, toho navštivte, pokud bude zánět trvat déle nebo se bude opakovat.

Chronický zánět

S rakovinou si není radno zahrávat
iZdroj fotografie: Pixabay

Chronický zánět může trvat klidně déle než jeden měsíc a je velmi obtížné se ho zbavit. Právě tento zánět mohou způsobovat různá výše zmíněná onemocnění. Většinou se zánět daří vyléčit, málokdy končí smrtí. S takovým zánětem utíkejte k lékaři co nejdříve. Pokud vidíte, že se zánět za dva dny nezlepšil, navštivte lékaře.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články