Domácí antibiotika na chřipku a nachlazení

Pokud nás trápí nachlazení nebo chřipka, není vždy nutné sáhnout po lécích plných chemie. Podívejte se s námi na to, jak se dají problémy vyřešit přírodní cestou.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Zima je obdobím zvýšeného rizika chřipky a nachlazení. Abyste se vyhnuli nepříjemným onemocněním, stojí za to vzít si domácí antibiotikum z přírodních a snadno dostupných ingrediencí, které najdete v každém běžném obchodě. Tento lék podporuje imunitní systém a pomáhá bojovat s nepříjemnými příznaky chřipky.

Co k tomu budete potřebovat?

  • 700 ml organického jablečného octa,
  • ¼ šálku jemně nasekaného česneku, ¼ šálku jemně nakrájené cibule,
  • 2 chilli papričky, ¼ šálku strouhaného zázvoru,
  • 2 lžíce strouhaného křenu a 2 lžíce kurkumy.
iZdroj obrázku: Pixabay

Způsob přípravy je velice snadný

Do misky vložte všechny výše uvedené přísady, kromě jablečného octa. Promíchejte a vložte do skleněné nádoby, nejlépe do nádoby s víkem s těsněním. Teprve teď celou směs zalijte octem. Nádobu zakryjte víkem a dobře ji protřepejte, aby se ocet pořádně smíchal se zbytkem směsi. Nádobu s obsahem skladujte na tmavém a suchém místě. Každý den po dobu dvou týdnů byste s tím měli trochu zatřást. Poté šťávu slijte a antibiotikum je hotové!

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nejenom prášky se při nachlazení hodí

Doporučuje se nejprve užívat jednu čajovou lžičku denně. Zvyšujte dávku, dokud nespotřebujete celou sklenici. Lidé, u kterých již došlo k infekci, by měli denně užít pět čajových lžiček přírodního antibiotika.

Šťávu byste neměli ředit vodou, protože tak ztratí své vlastnosti. Díky silným a účinným surovinám má antibakteriální, antifungální a antivirové vlastnosti.

Vlastnosti jednotlivých složek přírodního antibiotika

V česneku je obsažen allinaza, což je enzym, který pod vlivem těchto sloučenin tvoří působením antibiotik, jako je allicin a tiosulfinat. Česnek také uvolňuje ajoen. To je látka, která pomáhá lymfocytům bojovat proti virům způsobujícím infekce. Cibule je bohatá na vitamín C a baktericidní látky, takže pomáhá bojovat proti nachlazení. Křen je vynikající lék na rýmu. Kdysi se používal jako lék k léčbě nachlazení a jiných infekcí horních cest dýchacích.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
I přírodní léky mohou pomoci

Kurkuma posiluje imunitní systém. Kurkumin v něm obsažený způsobuje, že toto koření uklidňuje záněty a ničí škodlivé faktory. Navíc pomáhá také k hubnutí. Zázvor uklidňuje příznaky nachlazení a uklidňuje bolest v krku. Chilli paprička uklidňuje ucpání sliznic. Navíc díky kapsaicinu čistí dýchací cesty a ztenčuje hlen, který se hromadí v plicích a průduškách.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti