Co pomáhá proti nachlazení? Zázvor je tím nejúčinnějším lékem

Víte, jak připravit zázvor, aby vám pomohl od nachlazení? Podívejte se na zajímavé vychytávky, díky kterým posílíte svou imunitu i předejdete možným virózám či nachlazení. Překvapí vás, jak jednoduchý postup to je.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Snažíte si udržet pevnou imunitu nebo jste snad dokonce nemocní? Od běžného nachlazení či klasické virózy vám může pomoci zázvor. Jaká příprava je ale ta nejlepší, aby se ze zázvoru neztratil jediný pozitivní účinek? Podívejte se na informace, které potřebujete p zázvoru vědět.

Nachlazení vás může zastavit až na několik dní

Nepříjemná rýma, kýchání nebo kašel. To jsou hlavní příznaky každého klasického nachlazení. Takové nepříjemné onemocnění vás dokáže vyřadit z provozu až na několik dní a vaše produktivita i energie budou muset pár dní počkat.Jak se co nejdříve uzdravit? Použijte pro svou léčbu zázvorový kořen.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zázvor je známým a silným lékem

Pokud i na vás přijde toto nepříjemné nachlazení, pak nejspíš jako první zkusíte přírodní metody léčení. Jelikož se nejedná o žádnou závažnou nemoc, je na místě vyzkoušet přírodní a domácí léky. Jestliže vám není dobře, s největší pravděpodobností nejdříve sáhnete po horkém čaji s citronem.

iZdroj obrázku: Pixabay
Nachlazení vás může zastavit až na několik dní

Další oblíbenou metodou je také silný kuřecí vývar, heřmánkové napářky nebo dokonce pomoc infračervené lampy. Tou nejúčinnější metodou je však stále už z historie právě zázvor. Díky jeho silnému aroma i zázračným účinkům vám pomůže pro rychlé uzdravení.

Jak vám pomůže zázvor?

Mezi nejznámější pozitivní účinky zázvoru patří určitě boj proti zánětům v těle. Zmírňuje nepříjemné příznaky nachlazení i zklidňuje podrážděnou sliznici. Pomáhá s trávením a dokáže rychle zlepšit funkci dýchacích cest. Důvodem je především mnoho bioaktivních rostlinných složek obsažených v zázvorovém kořenu.

iZdroj fotografie: Pixabay
Naučte se ho používat správně

Jaký je tedy nejlepší způsob konzumace? Tou nejlepší formou je loupání kořene na co nejtenčí plátky. To proto, abyste ze zázvoru získali maximální počet plátků, které vám pomohou zmírnit příznaky nachlazení a uzdravit vás. Pokud chcete preventivně předejít nachlazení, pak se doporučuje pravidelně žvýkat syrový kousek kořene zázvoru.

iZdroj fotografie: Pixabay
Jak vám pomůže zázvor?

Čaj je však nejvíce používanou podobou užívání zázvoru. Zázvor nakrájejte na kostičky a vařte ve vodě alespoň 15 minut. Poté vodu přeceďte a pijte ještě teplý. Nikdy čaj neslaďte cukrem, použijte případně med.

Pokud ale chcete zachovat co největší účinek zázvoru, pak ho konzumujte syrový. Výbornou variantou je nasekaný zázvor přidat do smoothie, kde jeho štiplavá chuť zaujme skvělý kontrast s ostatními oblíbenými ingrediencemi. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články