Česnekový sirup je až 10x účinnější než antibiotika. Připravte si ten svůj!

Cítíte, že na vás něco leze a chcete pomoci svému imunitnímu systému? V takovém případě sáhněte po přírodní látce. Česnek totiž představuje extra silné přírodní antibiotikum. Díky speciálním látkám účinně funguje proti plísním, bakteriím a částečně i virům.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Pravidelná konzumace česneku je výbornou prevencí pro zdraví. A jakmile se necítíte ve své kůži, přichází čas na silný česnekový sirup. Podívejte se, jak si ho jednoduše vyrobit.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Z česneku si můžete připravit velmi účinný sirup

Proč je česnekový sirup tak účinný?

Česnek obsahuje specifické látky, které působí jako širokospektrální antibiotikum. Dokáže si poradit s nežádoucími patogeny, ale zároveň chrání přirozeně se vyskytující bakterie ve střevech a v organismu. To je ohromná výhoda hlavně v porovnáním s klasickými chemickými antibiotiky.

Návod na přípravu česnekového sirupu

Tento přírodní recept na silný sirup z česneku je jednoduchý a nepotřebujete mnoho ingrediencí.

Pro výrobu sirupu si připravte:

  • 0,5 hrnku medu
  • 0,25 hrnku jablečného octa
  • palice česneku
  • 0,5 hrnku vody
iZdroj obrázku: Pixabay
Stačí česnek, med, ocet a také voda

Postup přípravy:

Vezměte palici česneku a oloupejte jednotlivé stroužky. Následně je rozdrťte nebo nasekejte najemno. Přidejte zbývající ingredience a důkladně promíchejte. Než se pustíte do užívání, nechte sirup odležet alespoň přes noc. Všechny ingredience totiž uvolní své účinné látky. Další den sirup přeceďte a uložte do chladu na temné místo.

Jak užívat česnekový sirup

V rámci prevence užívejte zhruba 5 kapek každý den. V případě, že se cítíte nemocní a chcete naplno využít sílu sirupu, dávejte si každé dvě hodiny lžíci až do té doby, než se budete cítit lépe. Pozor by si však měli dávat lidé s nízkým tlakem, protože česnek má přirozenou schopnost tlak ještě trochu snižovat. Může se tak dostavovat únava, malátnost a ospalost.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Med je základem celého úspěchu receptu

Pozitivní vlastnosti dalších složek sirupu

Kromě účinného česneku obsahuje tento přírodní sirup i další zdravé složky. Zvláštní pozornost si zaslouží hlavně med, protože představuje bohatý zdroj minerálů, vitamínů a enzymů. Má přirozeně protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. I proto se doporučuje jako úleva při bolestech krku a nachlazení.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Medový sirup s nasekaným česnekem

Podobně funguje také jablečný ocet, který dotváří trojici funkčních složek v tomto přírodním sirupu. Z toho důvodu bývá vhodný i pro samotné užívání, ve chvílích, kdy chcete podpořit činnost organismu a imunity.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články