Častý kašel nebo potíže s dýcháním zmizí jednou provždy. Pomůže přirozený domácí lék

Každý rok od podzimu do jara trpí hodně lidí kašlem, rýmou nebo potížemi s dýcháním. Místo toho, abyste se léčili chemickými produkty, můžete vyzkoušet domácí léčivý nápoj.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí trpí nejen na chřipku, ale také na astma nebo alergie. V případě chřipky jsou příznaky jasné, a čím dříve začnete s léčbou, tím rychleji se budete cítit lépe. S léky se mohou objevit také vedlejší účinky, které nejsou žádoucí. 

Antibiotika oslabují naši přirozenou střevní flóru

Nosní sekrece obsahují protilátky imunitního systému a zabraňují šíření virů a bakterií. Pokud je ale infekce nadměrná, stane se hlen hustý a zbarvený a je nejvyšší čas se ho zbavit. Antibiotika mohou narušit střevní flóru nebo zabít prospěšné bakterie v našem těle. V nejhorším případě způsobí příznaky alergie nebo astmatu a závratě. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Antibiotika oslabují naši přirozenou střevní flóru

Dejte tak přednost bylinkám, které jsou přírodního původu a tělo mohou jen prospět. Posílí nejen imunitní systém, ale také poskytnou dlouhodobou ochranu celého těla. Oxtail může být jednou z nejužitečnějších bylin na chřipku nebo nachlazení. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Kašel a problémy s dýcháním mohou trápit řadu lidí

Řepka má antibakteriální a analgetický účinek

Pokud se často potýkáte s infekcemi uší, namočte květy řepky do olivového oleje a nakapejte do uší 1-2 kapky výsledné směsi. Rostlina je většinou považována za plevel a může dorůstat do výšky jednoho metru. Byla by škoda ji neznat, protože je velmi užitečná zvlášť pro naše tělo. 

Můžete si z ní připravit také čaj a zbavíte se nachlazení, kašle a rýmy. Na 1,5 hrnku nápoje si připravte: 

  • 2 lžičky sušených květů řepky
  • 1-2 lžičky medu
  • 1 lžičku lístků máty
iZdroj fotografie: Pixabay
Řepka má antibakteriální a analgetický účinek

Vodu přiveďte k varu a přidejte bylinky. Nechte 15 minut odstát, a po mírném vychladnutí přidejte med. Řepka se kromě tohoto léku může používat do kosmetických výrobků, mýdel nebo pracích prostředků. Hojně se používá k výrobě mazacích a hydraulických olejů nebo fermeží. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Zkuste jednoduchý domácí lék

Výlisky z řepky se dají použít jako krmivo pro hospodářská zvířata nebo jako palivo. Řepkové pelety mají větší výhřevnost než dřeva a patří tak k nejlevnějším způsobům vytápění. Řepkový olej se používá k výrobě bionafty. Bionafta při spalování lépe hoří a méně kouří, má vysokou mazací schopnost a téměř nulový obsah oxidů sýry. Je také snadno ekologicky odbouratelná. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články