Až 49 % Čechů pije kávu několikrát denně: Známý lékař odhaluje šokující pravdu o tomto zvyku

Miliony lidé po celém světě si nedokáží představit své ráno bez šálku horké kávy. Vitě ovšem, co všechno může skončit ve vašem žaludku? Známý lékař se na toto téma rozhodl promluvit a odhalit pravdu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Každý milovník kávy bude naprosto šokován, až zjistí, co vše může skončit v jeho těle při pití kávy. Lékař odhalil pravdu. Jak se ukázalo, mezi mletými zrny mohou být drcení švábi! Chirurg dobyl celý TikTok jedním jediným záznamem. Většina z nás by to jistě raději nevěděla. A některé jedince ani toto zjištění jistě neodradí od pití jejich oblíbeného hřejivého nápoje. Chcete znát skutečnou pravdu o kávě? Myslete na to, že ji po tomto zjištění můžete přestat úplně pít.

iZdroj fotografie: Pixabay
Káva patří mezi velmi populární nápoje

Celá pravda o kávě

Dr. Karan Raj se rozhodl říct uživatelům sociální platformy TikTok pravdu o kávě. Připustil, že mletá káva prodávaná v obchodech může potenciálně obsahovat drcené šváby. Továrny je pálí spolu s kávovými zrny, protože jsou tak malí, že by bylo nemožné se jich zbavit. „Určité procento kávových zrn v továrnách je napadeno šváby a jiným hmyzem. Obvykle je nelze zcela zpracovat ani oddělit, takže jsou jen praženi a mleti spolu s kávovými zrny,“ vysvětluje lékař na TikToku.

iZdroj fotografie: Pixabay
Skutečná pravda o nápoji mnohé překvapí

Dr. Raj zdůrazňuje, že výživové orgány do značné míry povolují určité procento červů v potravinách, které máme v našich kuchyních. Zmínil také, že někteří lidé pracující v továrně mají problém s alergiemi a těžkým astmatem kvůli kontaktu s těmito malými škůdci. „Švábi mají vysoký obsah bílkovin. Pokud jste na ně alergičtí, zůstal bych daleko od mleté kávy,“ varuje doktor Karan. Mnoho lidí je nyní vděčných, že pijí čaj a kávu nekonzumují.

Obrovská reakce

Tyto informace samozřejmě vzbudili na sociálních sítích skutečnou bouři. Podle zprávy zveřejněné americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv je až 10 % mletých kávových zrn napadeno hmyzem. Při množství kávy, která se světově zpracovává, praží a mele, je to velmi malé množství. Není tedy příliš pravděpodobné, že by se mletí švábi nacházeli i ve vaší kávě, ale jisté malé procento pochybností tady samozřejmě existuje.

iZdroj fotografie: PxHere
Je káva nebezpečná, nebo je tomu naopak?
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články