Zjistěte, jak se nejefektivněji zbavit tuku z těchto pěti typů obézních břich. Právě břicho je asi nejproblematičtější partií, kde se tuk rád usazuje a jde zřejmě nejhůře shodit.
Každý člověk má nějaký tuk na břiše, dokonce i ti, kteří mají ploché břišní svaly. To je normální. Příliš mnoho břišního tuku už ale tak úplně normální není a může negativně ovlivnit vaše zdraví. Ženy se potýkají s několika typy obezity břicha, které souvisejí s věkem, těhotenstvím nebo nezdravým životním stylem. Podívejte se na 5 nejčastějších tvarů břicha a zjistěte, jak se těchto tukových zásob, jejichž shození bývá nejproblematičtější, můžete zbavit.
1) Pivní břicho
Jde o typ obezity, který je obvyklý u mužů. Bojují s ním ale velmi často i ženy, zejména ty, které pijí více alkoholu. Pivo, víno, ale i destiláty jsou obecně dost kalorické. Jejich konzumace téměř zastaví metabolismus a spalování. Když zásadně omezíte pití alkoholu a začnete pravidelně cvičit, břicho se začne brzy zmenšovat a výsledek vás namotivuje.
2) Břicho po těhotenství
Je to nespravedlivé, ale část žen se břicha po těhotenství snadno zbaví, avšak některým se to nedaří roky. Vypouklé břicho může souviset se zadržování tekutin. Možná by bylo dobré poradit se s lékařem, protože můžete mít i distenzi břicha, což je oddělení dvou břišních svalů od sebe v době, kdy roste děloha. Pokud to lékař dovolí, zkuste kardio cvičení.
3) Stresové břicho
Pokud jste vystaveni dlouhodobému stresu, reaguje na to i tělo. Máte chuť na nezdravé potraviny, které způsobují břišní tuk. Břicho se zvětšuje. Vyvarujte se rychlému občerstvení a sladkostem, snižte příjem kofeinu. Důležitý je odpočinek a spánek, který by měl trvat alespoň 7 až 8 hodin. Hubnutí břicha odstartujete cvičením.
4) Hormonální břicho
Hormonální změny přispívají k nárůstu hmotnosti. Začínají už několik let před menopauzou. V menopauze je přibývání břišního tuku běžné. Zvětšeného břicha se můžete zbavit pomocí pravidelného cvičení. Pokud ještě nejste v tomto věku, vyhledejte lékaře, aby zjistil příčinu vaší hormonální nerovnováhy a nasadil léčbu.
5) Nafouklé břicho
Obvykle vzniká v důsledku poruch trávení. Pak můžete mít zácpu a v břiše se hromadí plyny. Jistě už jste vypozorovali, že vám některé potraviny prostě nedělají dobře, způsobují nadýmání, plynatost nebo bolest žaludku či průjem. Vyhněte se jim. Nehltejte jídlo rychle, nepřejídejte se, pijte více vody a jezte ovoce bohaté na vlákninu.
Jaké máte tipy na hubnutí břicha?