Pozor dámy, těchto 14 věcí o svém těle neví skoro žádná žena. Lékař vysvětlil, proč je dobré se je dozvědět ještě dnes

Co se týče možností, svobodné vůle a rovnoprávnosti, měla by samozřejmě platit stejná pravidla. Matku přírodu ovšem neošálíte.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Mnoho lidí v dnešní době věří, že mezi muži a ženami není již prakticky žádný rozdíl. Ano, v chování tomu tak skutečně být může, ale přeci jen něco bude na tom, že ony jsou z Venuše a oni z Marsu. Existuje celkem čtrnáct věcí, které jsou prostě rozdílné ať už chcete, nebo ne.

Někdy to může být trochu nefér

Prvním takovým rozdílem je, že ženské srdce bije o něco rychleji než to mužské. Zároveň ženy spalují tuk pomaleji než muži, a to okolo 50 kcal denně. To je k naštvání hlavně proto, že zatímco si většinou žena hlídá každou kalorii, muž jen spokojeně existuje a spálí toho za den více než ona. Zároveň si ovšem ani ony stěžovat nemusejí, jelikož oproti mužům mají zase silnější imunitu.

iZdroj fotografie: Freepik

To se většinou pozná v momentě, kdy obě pohlaví dostanou „rýmičku“. Pokud však zastáváte tradiční hodnoty, tak vás další fakt mírně naštve, jelikož průměrná vlasová délka žen je až dvakrát kratší než ta mužská. Jestliže jste tedy zastáncem toho, že ženy mají mít pouze dlouhé a muži naopak pouze krátké vlasy, tak vás tento fakt moc nepotěšil.

Ženy byly vždycky něžnější pohlaví

Což může dokazovat třeba i to, že mají mnohem více sladkých receptorů na jazyku než muži. Jsou prostě sladké, že ano? A takový ten typický stereotyp, že muž vidí jednu barvu a žena má pro ni sto názvů, je rovněž víceméně pravda. Mají totiž schopnost rozlišovat mezi sebou barvy daleko lépe než muži. Tato schopnost je totiž přímo propojena s X chromozomem. Takovou spíše zajímavostí je, že ženy mrkají dvakrát více než muži.

iZdroj fotografie: Freepik

A proč jsou něžnější a více křehké? Jejich kůže je až desetkrát citlivější než ta mužská. Opět to však je výhoda pro ně, jelikož jsou ohebnější a flexibilnější než muži. Proto spíše častěji uvidíte baletky a gymnastky než například baleťáky. I co se týče sluchu mají jistou výhodu – dokáží efektivněji rozpoznat vysoké frekvence zvuku na rozdíl od mužského pohlaví. Tento fakt nebude až tak překvapivý, jelikož mužům se stát prostě nemůže.

iZdroj fotografie: Freepik

Až 30 % žen v těhotenství zažije, že dostanou chuť na něco, co prostě není poživatelné. Něžné pohlaví pláče 30 až 64krát do roka, mužské „pouze“ okolo 6 až 17krát. Ženský čich je navíc od narození lepší než mužský. Poslední fakt je trochu paradoxní. Ženy mají více receptorů bolesti nervů, tudíž zažívají silnější bolest. Zároveň ale mají nižší práh bolesti než muži, jinak by žádná nevydržela porod.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund