Nevidomý Jan K. (79) nechápal, kam mizí jeho peníze. Nastražil proto kameru a nestačil se divit

Když nevidomý muž zjistil, proč se mu záhadně z domu ztrácí peníze, nemohl tomu uvěřit. Pravda jej velmi zdrtila.

Smutný senior stojí u okna i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Podvodníci a zloději ví, že nejlepší kořistí jsou pro ně staří a důvěřiví lidé. Často jsou proto na nich páchány zločiny, a oni se tak poté utápějí ve smutku. Co však zažil devětasedmdesátiletý Jan K. z Queenslandu, nemá obdoby. Nikdo mu jeho důvěru nemůže vyčítat, protože jej okrádal člověk, do kterého by to nikdy neřekl. Věřil mu a byl mu i vděčný za jeho společnost.

Kvůli neustálému mizení peněz nainstaloval kameru

Když se nevidomému 79letému muži začaly ztrácet peníze, myslel si, že už blázní. Vinu svaloval na své stáří, slepotu a pošramocenou paměť. Když se však nad vším zamyslel, uvědomil si, že na tom není ještě tak špatně a mizející peníze a cennosti mají jasnou příčinu. Rozhodl se proto s pomocí svého syna nainstalovat do šatny skrytou kameru. Doufal, že díky ní odhalí pravdu. A nemýlil se.

Když ovšem zjistil, kdo je zákeřným lupičem, podlomila se mu kolena. Nebyl to nikdo jiný než Janův soused, se kterým se začal přátelit před 7 lety, když se muž přistěhoval. Věřil v jejich silné přátelské pouto, které mezi nimi bylo. Často jej zval na návštěvy a trávil s ním mnoho času. Jak uvádí i web DailyMail, Janův syn muži hned od začátku děkoval, že jeho otci dělá společnost. Nyní se to ale jeví jako velká ironie.

Video zachycuje zlodějovo počínání

Na videu, jež bylo zveřejněno na YouTube, je zachycen zloděj, který se hrabe v Janových věcech. Sahá do kapes kabátů a nakonec si i otevře sejf, jehož kombinaci si majitel napsal na papírek, který schoval. Lupič jej tedy musel najít. Věděl, kdy Jan nebude doma, a tehdy se vydal do domu, aby zde mohl krást. Jeho chování je zcela nepřípustné. Muži ukradl peníze, jež měl pro svou dceru k narozeninám, cennosti a mnoho dalších bankovek.

Soud jej sice odsoudil, ale zloděj dostal podmínku a částku ve výši 200 dolarů, tedy v přepočtu necelých 5 000 Kč, které měl Janovi zaplatit. Pro něj je největší rána to, že jej jeho dlouholetý kamarád takto nechutně zradil a ublížil mu. Zrazení důvěry je pro mnoho lidí neodpustitelné, o to víc, když člověka zklame jeden z nejbližších. Jako v případě ženy, kterou manžel opustil krátce po svatbě, a jehož bizarní důvod jsme na DámskémDeníku prozradili.

Jaký trest byste zloději uložili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články