Žena vyvolala porod, aby umírající manžel stihl vidět potomka

Když se narodí děťátko, je to nádherná událost. V tomto případě byl porod vyvolán záměrně. A šťastné okamžiky musely následně vystřídat ty smutné. Co se vlastně stalo?

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Je to vždy velmi dojemná chvíle, když si otec poprvé vezme do náruče své novorozené dítě. V případě tohoto tatínka to ale bylo doslova srdcervoucí. Mark Aulger totiž umíral. Věděl, že je to poprvé a naposledy, co si může pochovat svou dcerušku.

Myslel si, že to nejhorší už má za sebou

V roce 2011 oslavila rodina Auglerových Vánoce v domnění, že se Mark úspěšně vyléčil z rakoviny. Jeho žena čekala páté dítě a Mark se těšil, že si bude užívat rodiny. Jenže hned 3. ledna byl znovu hospitalizován, protože se nemohl nadechnout.

iZdroj fotografie: abcNEWS.com

V nemocnici mu byla sdělena zdrcující diagnóza. Mark trpěl plicní fibrózou v terminálním stádiu. Příčinou byla pravděpodobně chemoterapie, kterou absolvoval během léčby rakoviny. Markovi zbývalo pouhých pár dnů života. Jeho žena měla ale porodit až za měsíc.

Poslední přání umírajícího otce

Mark si velmi přál, aby mohl alespoň jednou spatřit svou dcerušku a pochovat si ji v náručí. Měsíc byla pro Marka ale příliš dlouhá doba. Nemoc postupovala rychle a Mark by se dcerky nedočkal.

iZdroj fotografie: abcNEWS.com

Po konzultaci s lékaři se jeho žena rozhodla splnit mu jeho poslední přání. 18. ledna se za asistence lékařů narodila Markovi dcerka. Mark byl přítomný na sále. Ležel ve své posteli.

iZdroj fotografie: abcNEWS.com

Po porodu si mohl svou dcerku pochovat v náručí. Pro všechny zúčastněné to byl velmi emotivní zážitek. Přání umírajícího otce se splnilo. Svou dcerku držel celých 45 minut v náručí. Oba manželé celou dobu plakali. Co se stalo pár dní na to s manželem?

Mark odešel v míru o pár dní později obklopený svou rodinou a za přítomnosti jeho nejmladší dcerky Savannah.

Co je idiopatická plicní fibróza

Je to onemocnění plic, které se svou agresivitou dá přirovnat k onkologickým onemocněním. Neléčená zabíjí do tří let. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Narození dítěte je krásný okamžik

Na plicích vznikají jizvy, které proměňují jemnou, vzdušnou tkáň v husté nepropustné vazivo. Pacient má potíže s dýcháním, protože nedochází k dostatečnému okysličování krve. Pokud se nemoc odhalí včas, lze její postup zpomalit. Nelze ji však vyléčit. Bohužel, mnoho pacientů přichází k lékařům pozdě ve stádiu nemoci, kdy už se její průběh nedá zpomalit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články