Babička doma objevila předmět, který z ní udělal milionářku. Možná ho máte doma i vy

Žena netušila, že věc, kterou roky schovávala ve skříni, má obrovskou hodnotu. A tak se z ní během chvíle stala milionářka.

i Zdroj fotografie: Polimerek/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

Spousta lidí vlastní věc, o které si myslí, že je to jen obyčejný předmět, ovšem ve skutečnosti se jedná o velkou vzácnost. Tím pádem se většina nikdy nedozví, jakou má daná věc ve skutečnosti hodnotu. Avšak díky stále oblíbenějším pořadům, jež mají po celém světě různá ztvárnění, se mohou lidé dozvědět, zda právě oni mají to štěstí, že doma ukrývají hodnotný a vzácný předmět.

Léta jí hračka ležela v tašce ve skříni

Ve Velké Británii je v televizi pravidelně vysílán pořad s názvem Antique Roadshow. Do něj se mohou přihlásit lidé domnívající se, že mají ve svém vlastnictví zajímavý předmět, jenž by mohl být vzácný, a tedy hodnotný. V jednom ze speciálních vánočních dílů, který byl zaměřen na hračky, se objevila babička přicházející se svým milovaným plyšovým medvědem. Chtěla zjistit, zda se náhodou nejedná o vzácný kousek, což zmiňuje také web Mirror. Když jí odbornice sdělila skutečnou hodnotu, žena nemohla uvěřit svým uším.

Majitelka plyšáka se rozpovídala o jeho původu. Vysvětlila, že nejprve patřil její pratetě, po jejíž smrti zdědila hračku ženina matka. Ta ho věnovala v dětství své dcerušce, tedy nynější majitelce. Dívka si jej velmi zamilovala, ale když dospěla, schovala plyšáka s ostatními hračkami do tašky, kterou uložila do své skříně. Až nedávno si na medvídka vzpomněla a rozhodla se zkusit štěstí a nechat si jej nacenit. To ještě neutušila, o jak vzácného a výjimečného méďu se ve skutečnosti jedná.

Medvídek je vzácný a má vysokou hodnotu

Jak uvedla odbornice, tohoto plyšového medvídka vyrobila značka Steiff, jež je známá především výrobou pro Louis Vuitton. Už tak vzácnou hračku udělala výjimečnější její neobvyklá barva a velikost. Většina podobných medvědů byla totiž k dostání v mnohem menších rozměrech. Tohoto plyšáka firma Steiff vyrobila kolem roku 1904, takže se jedná o opravdový unikát, který má nepředstavitelnou hodnotu. Úryvek z pořadu Antique Roadshow byl zveřejněn i na webu DailyMotion, vy se na něj můžete podívat přímo zde.

Cena tohoto plyšového medvídka byla odhadnuta na 15 tisíc liber, tedy v přepočtu asi půl milionu korun. Ovšem zapálení sběratelé byli ochotni za tuto hračku zaplatit mnohonásobně více peněz. Z babičky se tak rázem stala milionářka, a to díky věci, kterou měla léta schovanou hluboko ve skříni. Je tedy možné, ze i vy vlastníte takovou vzácnost a ani o ní nevíte. Stejně jako Australan, o němž jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali. Ten byl majitelem podle něj zlatého kamene, který měl ale ve skutečnosti mnohem vyšší hodnotu.

Co byste dělali na jejím místě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články