Oznámili jí, že má rakovinu v posledním stadiu. Po kolech chemoterapie jí řekli, že se spletli

Poté, co jí lékaři diagnostikovali rakovinu, podstoupila náročnou léčbu a chemoterapii. Pak se ale ukázalo, že se lékaři spletli.

Žena s rakovinou v nemocnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příběh ženy jménem Ann Milneová ukazuje, jak důležité je správné stanovení diagnózy a správná volba léčby pro každého pacienta. Ann se dostala do nemocnice kvůli podezření na rakovinu jater a byla jí diagnostikována rakovina v posledním stadiu. Byl to pro ni obrovský šok, který navždy změnil její život. S diagnózou se velmi špatně vyrovnávala, psychicky na tom nebyla vůbec dobře. Jediné, na co myslela, byla léčba. Celou dobu se modlila, aby dopadla dobře. Pak ale přišel ještě větší šok. 

Rakovina v posledním stadiu

Zpráva o rakovině ji šokovala a nemyslela na nic jiného, než na to, co s ní bude. Brzy podstoupila náročnou léčbu chemoterapií. Lékaři jí oznámili, že léčba byla úspěšná a že rakovinu již nemá. Ann byla zpočátku velmi šťastná, ale později zjistila, že lékaři se mýlili a její diagnóza byla nesprávná. Místo rakoviny jater trpěla nenádorovým onemocněním jater a léčba chemoterapií jí více uškodila než pomohla. Ann trpěla následky špatné diagnózy a nesprávné léčby, přitom to nejhorší ji teprve čekalo.

Následky špatně stanovené diagnózy

Léčba chemoterapií ji nejenom uškodila fyzicky, ale také psychicky. Ztratila vlasy, byla velmi unavená a trpěla neustálým zvracením. Navíc léčba chemoterapií nebyla vhodná pro onemocnění, které Ann opravdu měla, což vedlo ke zhoršení jejího zdravotního stavu a fyzické kondice. Celkově to Ann poškodilo a její kvalita života se rapidně zhoršila. Před léčbou měla spoustu energie a ráda chodila na procházky s rodinou, ale po léčbě měla problém ujít více než sto metrů, aniž by nebyla unavená.

Žena s rakovinou iZdroj fotografie: Depositphotos

Bude se soudit

Pokud by byla její diagnóza stanovena správně, mohla by podstoupit jinou léčbu, která by byla účinnější a méně škodlivá. Namísto toho utrpěla fyzicky i psychicky. Teď se chystá nemocnici žalovat. Jak sama říká, odškodné jí zdraví nevrátí, jde jí ale především o to, aby nikdo nedopadl stejně jako ona. Chce, aby pacienti byli diagnostikováni správně a nemuseli trpět tak, jako trpěla ona. 

Jak byste se v takové situaci zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články