Jeden z nejúspěšnějších zpěváků odešel v pouhých 33 letech. Jeho hity milují děti i dospělí

Náš svět opustil jeden z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších zpěváků všech dob. Jeho písně patří mezi naprostou světovou špičku.

smrt i Zdroj fotografie: iStock
                   

Letos si svět připomněl čtyřiačtyřicáté výročí úmrtí jednoho z nejtalentovanějších a nejúspěšnějších zpěváků. Z tohoto světa odešel bohužel příliš brzy, a to ve svých třiatřiceti letech. Za svůj život nazpíval mnoho písní a na koncertech dostával posluchače do varu. Fanoušci doufali v jeho nesmrtelnost a velmi dlouhou kariéru, tu mu však zhatil alkohol a nečekaná smrt.

Přátelé jej našli v autě již mrtvého

Když se v červenci 1946 narodil ve Skotsku maličký Ronald Belford „Bon“ Scott, jeho rodiče by jistě ani ve snu nenapadlo, že se z něj stane jeden z nejuznávanějších a nejslavnějších zpěváků na světě. V dětství se s rodinou odstěhoval do Austrálie, kde později započal svou pěveckou kariéru. Postupem času byl členem několika kapel a v roce 1974 nahradil tehdejšího zpěváka ve skupině AC/DC, informuje i web ExpresFm. A právě díky němu se stala jednou z nejpopulárnějších hardrockových kapel vůbec.

Členové skupiny si užívali života, koncertovali a plnili si sny, ovšem až do osudného 19. února roku 1980. Ten den Bon Scott popíjel s přáteli, bavil se a zpíval. Bohužel to ale s alkoholem přehnal. Když jej jeho kamarádi delší dobu postrádali, vydali se jej hledat. Našli ho v autě, kde pravděpodobně omdlel, a jak uvádí i web UltimateClassicRock, udusil se vlastními zvratky. V té době mu bylo pouhých třiatřicet let.

Na počest jeho úmrtí bylo vydáno nové album

Členové kapely AC/DC zpěvákovu smrt velmi těžce nesli, dokonce chvíli zvažovali, že své působení zcela ukončí. Nakonec ale přijali nového zpěváka a na počest Scottova úmrtí vydali album s názvem „Back in Black“, které se stalo druhým nejprodávanějším albem všech dob. Hlas Bona Scotta zná téměř každý člověk a jeho písně milují lidé napříč generacemi. Mezi ty nejoblíbenější jistě patří skladba „Highway to Hell“, jež je zveřejněna i na YouTube.

Je velmi smutné, když člověk zemře v takto mladém věku, obzvláště s tak skvěle nastartovanou pěveckou kariérou. Zpěvákovu smrt oplakali nejen jeho blízcí, ale i fanoušci po celém světě. Bon Scott bohužel ale není jediný, kdo svět opustil takto brzy. Nedávno jsme vás na DámskémDeníku informovali i o smrti talentované mladé zpěvačky, která podlehla zákeřné nemoci.

Jakou píseň skupiny AC/DC máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články