V 90. letech byl králem televize. Letos bohužel zesnul. Budeš nám všem moc chybět legendo

Svět truchlí. Zemřel legendární a diváky oblíbený televizní prodejce, který proslul především svým šarmem, výrazným oblečením a šperky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některé televizní hvězdy se vryjí lidem do paměti tak, že na ně nikdy nezapomenou. A přestože se již jejich tváře na obrazovkách neobjevují, veřejnost si je stále připomíná a přemýšlí, jak se mají, zda jsou živí a zdraví. V letošním roce svět obletěla smutná zpráva. Zemřel totiž televizní prodejní král z 90. let, jehož obličej znal téměř každý.

Holohlavý marketér byl lidmi velmi oblíbený

V prosinci letošního roku oznámila rodina oblíbeného a slavného marketéra, jenž byl v 90. letech k vidění denně na televizních obrazovkách, jeho smrt. Nejedná se o nikoho jiného než o Horsta Fuchse. Tento svět opustil již letos v červenci ve svých sedmasedmdesáti letech. Proč jeho příbuzní tuto tragickou zprávu oznámili až o pět měsíců později, není známo. Stejně jako příčina a podrobnosti jeho úmrtí, což uvádí i web iDnes.

Horst Fuchs se narodil v roce 1946 ve Frankfurtu nad Mohanem. První pracovní zkušenosti nasbíral jako dělník v automobilové továrně. Když však objevil své prodejní schopnosti, nastartoval kariéru v tomto oboru jako prodejce aut. Díky tomu se dostal do televize, kde se z něj stal opravdový teleshoppingový král. Byl velmi charismatický a také výstřední. Diváci na něm mohli obdivovat především jeho výrazné oblečení a šperky, jako zlaté prsteny, které pro něj byly typické, což zmiňuje i web Blesk.

Po ukončení kariéry se o něj média nezajímala

Co se týká dabingu, v České republice mu svůj hlas propůjčil dabér Zdeněk Junák, který daboval také Gena Hackmana a Seana Conneryho. Podle mnoha lidí dotvořil jeho osobnost a pozvedl jej. Osobně se s Horstem Fuchsem pravidelně potkával a o jeho smrti věděl dříve než široká veřejnost. Dokonce dostal pozvání na poslední rozloučení s tímto marketérem, na které se však nemohl dostavit.

anděl iZdroj fotografie: iStock

Z televizních obrazovek zmizel Horst Fuchs v tichosti. Poté již o jeho životě nebyly žádné zmínky. Své soukromí si střežil a média se o jeho život více nezajímala. Přestože umělcova rodina zprávu o jeho smrti zveřejnila až po několika měsících, i tak mnoho fanoušků uctilo jeho památku. Televizní svět přišel v letošním roce o další z mnoha hvězd, mezi něž patří i slavný dabér, o jehož úmrtí jsme vás na Dámském Deníku již informovali.

Jak se vám Horst Fuchs líbil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články