Česko v slzách: V 90. letech vládnul všem diskotékám, dnes už hraje v nebi

K pouštění desek publiku se dostal už jako osmnáctiletý mladík v roce 1968. S kamarádem tehdy uspořádali svou vůbec první diskotéku přímo na dívčím internátu.

Hořící svíčky ve tmě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Milovníci diskoték, zábavy a dobré muziky smutní. Po dlouhé nemoci zemřel ve věku pětasedmdesáti let táborský diskžokej a moderátor se sametovým hlasem Vladimír Kostínek. V devadesátých letech vládl coby legendární DJ Kosťa českým diskotékám. Smutnou zprávu přinesl server BudějckáDrbna.

Populární Kostitřas fanoušci milovali

Zesnulý diskžokej pracoval také v Oldies Radiu, v Českém rozhlase a stál u zrodu českobudějovického rádia Faktor. Na jeho vlnách moderoval i svůj pořad Diskotéka Kostitřas, který byl jedním z nejposlouchanějších vůbec. Později z něj dokonce vzešla i živá verze, jež se stala ikonickým hudebním večerem v proslulém kulturním stánku Slavie.

Zpěvák a skladatel Michal David

Cesta krále českých diskoték na vrchol. Jeho začátky nezná téměř žádný Čech

Ztráta oblíbeného krále diskoték otřásla jeho fanoušky i kolegy. „Opustila nás legenda. Jeden z prvních moderátorů rádia Faktor, Vladimír Kosťa Kostínek. Řada z vás jeho legendární Kostitřas, ať už z éteru nebo ze Slávky, pamatuje. Ať je ti země lehká, kamaráde, a udělejte tam nahoře pořádnej mejdan,“ napsali jeho spolupracovníci na facebookovém profilu radia Faktor.

První diskotéku zorganizoval na internátu

Rodák z Tábora prožil mládí v nedalekém Sezimově Ústí, kde se jako osmnáctiletý mladík v roce 1968 pustil do organizování diskoték. „Bylo to na dívčím internátu. Chtěli jsme holkám před prázdninami zpestřit večer. Já měl magneťák, kamarád zesilovač, tak jsme to dali dohromady. Určitě jsme hráli Beatles a Rolling Stones, pak nějaké české singly,“ řekl DJ Kosťa před časem serveru iDnes.

Opustila nás legenda. Jeden z prvních moderátorů rádia Faktor, Vladimír Kosťa Kostínek. 🖤 Řada z vás jeho legendární…

Zveřejnil(a) Hitrádio Faktor dne Středa 22. května 2024

Seriózně se pouštění desek začal vyučený elektrotechnik věnovat až po návratu z vojenské služby na začátku sedmdesátých let. V roce 1977 založil diskotéku Paluba, která funguje dodnes. Poté, co opadl zájem o retro diskotéky, se víc věnoval moderování v rádiích a na nejrůznějších veřejných akcích. Před dvěma lety se na Disko duní Táborem se svou profesionální kariérou rozloučil.

Jaké největší hity z devadesátých let si pamatujete?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články