Smutná zpráva pro Česko: Zemřel herec legendárního seriálu ze 70. let

Cesta charismatického herce, který se často objevoval v rolích policistů nebo gangsterů, k filmu nebyla přímočará. Pohyboval se ve zločineckém prostředí a skončil za mřížemi.

Muži nesou bílou rakev i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Filmové fanoušky zasáhla smutná zpráva. Do uměleckého nebe odešla ve věku 86 let nepřehlédnutelná herecká legenda Richard Foronjy. Zazářil například ve filmu Serpico a české publikum ho nejspíš zná ze snímků Krotitelé duchů 2 či Půlnoční běh. Zahrál si také v kultovním seriálu M*A*S*H. Příčina smrti nebyla zveřejněna. Podle prohlášení rodiny herec zemřel pokojně 19. května.

Myslel si, že se uživí jako padělatel

„Richard byl legendou v každém smyslu. Zanechal nesmazatelnou stopu ve všech, kteří měli tu čest ho poznat. S duchem zářivým jako slunce přijímal život s nebývalým elánem a nadšením,“ uvedli hercovi blízcí na Facebooku. Jeho společenská povaha a nakažlivá radost prozářily každou místnost, do které vstoupil, a zanechaly trvalý dojem ve všech, kteří mu zkřížili cestu. Odkaz Richarda Foronjyho, který žil naplno, bude i nadále inspirovat další generace,“ dodala rodina.

Zesnulý herec se narodil 3. srpna 1937 v newyorském Brooklynu jako Richard Edward Salerno. Jeho cesta k filmu byla dost klikatá. Než se začal profesionálně věnovat herectví, byl Foronjy členem zločineckého gangu a na svém kontě měl přes dvacet zatčení. „Bylo to v dobách před počítači a já si myslel, že se snadno uživím paděláním šeků a vybíráním kreditních karet. Pak jsem začal vykrádat cukrárny,“ svěřil se před časem zesnulý herec webu TheHollywoodReporter.

K herectví se dostal až po třicítce

Za ozbrojenou bankovní loupež skončil coby dvacetiletý mladík na dlouhé roky ve vězení. Po propuštění z basy pracoval jako řezník a začal chodit na hodiny herectví. Uměleckou kariéru odstartoval až v roce 1973 ve filmu Serpico, v němž si zahrál po boku Al Pacina. Ve snímku Půlnoční běh se objevil společně s Robertem de Nirem a v krimi komedii Oscar pak se Sylvesterem Stallonem.

My father Richard E Foronjy passed away on May 19, 2024 Richard Foronjy, an actor of unparalleled talent and…

Zveřejnil(a) Richie Salerno – Richard Foronjy dne Pondělí 20. května 2024

Jedním z jeho posledních hereckých počinů byla role v životopisném dramatu Nejvyšší boss z roku 2001, který sleduje život někdejší hlavy newyorské mafie Constantina Paula Castellana. Nad ztrátou Foronjyho truchlí fanoušci po celém světě i jeho početná rodina, uvedl server People. Zanechal po sobě partnerku Wendy Odell Chiaro, děti Charlese, Susan, Christine a Richarda juniora i sedmnáct vnoučat.

Co říkáte na pestrou minulost zesnulého herce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články